Adıyaman

“Çözüm İçin Güçlü HDP Temsiliyeti”

HDP Adayı Korkmaz Kömür’deydi

“Çözüm İçin Güçlü HDP Temsiliyeti”

 

Adıyaman  HDP  Milletvekili adayı Hayriye Korkmaz ve beraberindeki partili heyet, Kömür beldesinde seçim çalışmalarına devam etti.

Beldede evlere misafir olan Hayriye Korkmaz ve partililer; yüzde onluk seçim barajının demokrasinin olmazsa olmaz ilkelerinden, temsiliyet ve adalet ilkesini tamamen yok etmeye yöneliktir. HDP’nin barajı aşmaması durumunda en az 100 milletvekili kazanacağını hesaplayan iktidar HDP’nin  baraj altında bırakılması için her yola başvuracaktır.

Bu durum, gidişattan memnun olmayan tüm kesimlerce de bilinmektedir. Seçimin HDP siz bir meclise zemin hazırlaması durumunda kaybettiği milletvekillerinin büyük çoğunluğunun  hiçbir çaba göstermeden özelliklede bölgede AKP’nin kazanacağı yadsınamaz bir gerçektir. Bunu tüm demokrasiden yana, özgürlüklerden yana, adaletten yana, kesimlerce bilindiğini  bunun önlenmesi gerektiği vurgulandı.

Korkmaz devamla kamu çalışanlarından 100 bini aşkın kişi KHK’larla ihraç edilmiş bunların büyük çoğunluğu, neyle suçlandığını bilemez durumda bir buçuk yılı aşkın süredir yargısız infaza maruz bırakılmıştır.

Adıyaman tarımının lokomotifi konumundaki tütün ekimi hiçbir alternatif gösterilmeksizin yasaklanmıştır. On binlerce aile gelecekle ilgili tüm beklentilerinden koparılmıştır diyen Korkmaz “Kadına yönelik şiddet yaygınlaşarak devam etmektedir. Bu konuda oluşturduğumuz programlar doğrultusunda, kadınlarla birlikte mücadelemiz her zaman olduğu gibi devam edecektir.” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu