Adıyaman

Çöp var, alan yok

Çöp Yığınlarına Vatandaşlardan Tepki

Çöp var, alan yok

 

Adıyaman’da, yol kenarında bulunan çöp konteynır kenarlarına bırakılan ve temizlenmeyen çöplere vatandaşlar tepki gösterdi.

Kavi Caddesi üzerinde bulunan Sağlık İl Müdürlüğü önünde bulunan çöp konteynır diplerinde yığılan ve Adıyaman Belediyesi temizlik ekiplerince alınmayan çöpler mahalle sakinlerinin tepkisine neden oldu.

Yığılan çöpler ciddi bir kirlilik meydana getirmesinin yanı sıra büyük tehlike saçıyor. Ayrıca oluşan sinek ve haşereler çevre sakinleri için başka bir tehlikenin kapısını aralıyor.

Cadde üzerinde ve mahalle çevresini kaplayan çöp atıklarının çevreye yaydığı kokulardan evlerinde duramayacak hale geldiklerini belirten mahalle sakinleri, yetkilileri göreve çağırdı.

Çöp toplama merkezine dönüştürüldüğünü iddia eden ve ismini vermek istemeyen bir mahalleli, defalarca belediyeye konuyla ilgili şikâyet iletmiş olmalarına karşın, çöplerin halen burunlarının dibine boşaltıldığını belirterek, yetkililere tepki gösterdi.

Mahalle sakinleri şunları söylediler:

“Mahalleli olarak kaderimiz, dayanılmaz çöp kokularının içinde yaşamak mıdır? Mahallemize boşaltılan çöplerin çevreye yaydığı dayanılmaz pis kokulardan, kokuya gelen karasineklerden yaz sıcağında camlarımızı açamıyor, sokağa çıkamıyoruz. Belediyemizin ilgililerinden mahalleliler olarak rica ediyoruz. Hem görüntü açısında hem de etrafa yaydığı pis koku nedeniyle gelen misafirlere mahcup oluyoruz.” (PHA)

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu