Adıyaman

Çöp konteynerleri hastalık saçıyor

Çöp konteynerleri hastalık saçıyor

 

Adıyaman kent merkezinde Adıyaman Belediyesine ait çöp konteynerleri temizlenmeyince çevreye kötü kokularla birlikte hastalık da saçıyor. Belediyeden yapılan açıklamada ise konteynırların rutin temizliklerinin yapıldığı belirtildi.

Adıyaman Belediyesine ait çöp konteynerleri kent merkezinde hem vatandaşları hem esnafları saçtığı kokudan rahatsız ediyor.

Kent merkezinde bulunan Gölbaşı Caddesinde kalenin girişinde bulunan çöp konteynerleri hem engelli vatandaşların yolunu kapatıyor, hem de temizlenmemesi çevreye kötü koku saçıyor.

Kaldırımdan yürüyen vatandaşlar  duruma tepki göstererek, ” Adıyaman Belediyesi Temizlik İşleri görevlileri sınıfta kaldı. Nüfus olarak büyüdükçe şehir olarak küçülüyoruz, koca bir Adıyaman’a bu yakışır mı, kent merkezine indikçe kötü kokular etrafa saçılıyor. Yazık, günah, kaldırımlardan yürüyemez duruma geldik.” şeklinde konuştular.

 

Belediyeden, Çöp Konteynırlarına Rutin Bakım

Adıyaman Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, kötü koku ve görüntüye sebep olmamaları için şehir merkezindeki çöp konteynırlarında rutin aralıklarla temizlik yapıldığı bildirildi.

Şehir genelinde kötü koku ve görüntüye sebep olmamaları açısından çöp konteynırlarında rutin bakımlar yapıldığını bildiren Adıyaman Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, özel dizayn edilmiş araçla konteynırları dezenfekte ederekkötü konunun ve görüntünün önüne geçildiğini belirtti.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Adıyaman Belediyesi, il merkezindeki tüm çöp konteynırlarında oluşan zararlı böceklerin ve bakterilerin önlenmesi için dezenfekte çalışması yaptıklarını ifade ederek, “Periyodik aralıklarla tüm konteynerlerde uyguladığımız bu dezenfekte ile hem pis kokular giderilmiş, hem de haşerelerle mücadele etmiş oluyoruz. Adıyamanlı hemşerilerimizden tek isteğimiz evsel atıklarını su sızdırmaz çöp poşetleri ile birlikte konteynerlere atmaları. Bu şekilde pis koku ve haşere üremesini önceden engellemiş oluruz” diye konuştu.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu