Son Dakika
23 Mayıs 2018 Çarşamba

Çocuktan Al Haberi

24 Nisan 2015 Cuma, 10:44

Makamların sahibi çocuklardı

Çocuktan Al Haberi

 

Okulların eksikliği, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir kez daha ortaya çıkarken, daha çok oyun alanı, daha çok toplu kullanım mekanı ve daha çok teknoloji istendiğini de ortaya koydu. Minik vali, okuluna konferans salonu, çocuk oyun parkı yapılmasını ve yeni bilgisayar alınmasını isterken, minik belediye başkanı okulunun asfaltlanmasını istedi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve TBMM’nin kuruluşunun 95. yıldönümü dolayısıyla temsili makama oturma gerçekleşti. Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, temsili olarak koltuğunu Öğrenciler İlkokulu 4. Sınıf öğrencisi Ayşe Rana Çiçek’e bırakırken, Belediye Başkanı F.Hüsrev Kutlu başkanlık koltuğunu Biraralık ortaokulu öğrencilerinden Aylin Canpolat’a devretti.Cocuktan-Al-Haberi!-(4)

Vali Yardımcısı Murat Süzen, okul müdürü ve öğretmenlerinin de hazır bulunduğu Valilik makamında temsili Vali Ayşe Rana Çiçek, Vali Mahmut Demirtaş’a bir buket çiçek takdim ederek makam koltuğuna oturdu.

Tüm Dünya çocuklarının bayramını kutlayan Vali Çiçek, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının dünya çocuklarına armağan edilen tek evrensel çocuk bayramı olduğunu belirterek, “Tüm dünya çocuklarının bayramını kutluyor, mutlu ve huzurlu bir bayram geçirmelerini diliyorum” dedi.

Adıyaman’ın temsili Valisi Ayşe Rana Çiçek, Vali Mahmut Demirtaş’ı okuluna davet ederek, okuluna konferans salonu, çocuk oyun parkı yapılması ve yeni bilgisayar alınması talebinde bulundu.Cocuktan-Al-Haberi!-(1)

Vali Mahmut Demirtaş ise, okulun eksikliklerini not alarak, eksikliklerin giderilmesi için gereğini yapacaklarını ve önümüzdeki hafta içerisinde de okulu mutlaka ziyaret edeceğini ifade etti.

Temsili Vali Çiçek, Vali Demirtaş’a günün anısına bir portre armağan ederken, Vali Mahmut Demirtaş ise temsili Vali Çiçek’e içinde kalem, kitap ve çeşitli hediyelerden oluşan bir çanta armağan etti.

 

Minik Başkandan ilk Talimat; Okulumuz Asfaltlansın

Adıyaman Belediye Başkanı Fehmi Hüsrev Kutlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle başkanlık koltuğunu Biraralık Ortaokulu öğrencilerinden Aylin Canpolat’a devretti.

Yeni Başkan Aylin Canpolat telsizle ekiplere ilk talimatını verdi; Okulumuz bahçesi asfaltlansın. Belediye Başkanı Fehmi Hüsrev Kutlu, bu talimatın yerine getirileceğini söyledi.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz