Adıyaman

Çocuklarımız ne zaman güvende olacak?

Öğrenci Servisiyle Minibüs Çarpıştı

Çocuklarımız ne zaman güvende olacak?

 

Her eğitim öğretim döneminde okul servislerinin kazaya karışmaması, taşıdıkları çocuklarımızı güvenle götürüp getirmeleri için haberler yaparız, eğitimler verilir ama öğrenci servisinin karıştığı kazalar eksilmez. Bu yıl ise öğrenci servis kazalarında artış yaşandı. Bir kaza haberi de Cumhuriyet Mahallesinden geldi.

Adıyaman Cumhuriyet Mahallesi 25136 nolu sokakta öğrenci servisi ile şehiriçi hatta yolcu taşıyan minibüs çarpıştı. Kazada 4 öğrenci hafif şekilde yaralandı. Cocuklarimiz-Ne-Zaman-Guvende-Olacak-(3)

Edinilen bilgiye göre, merkez Cumhuriyet Mahallesi 25136 Nolu Sokak’ta Aziz Karakuş yönetimindeki 02 HL 253 plakalı öğrenci servisi ile Sertaç Özdemir yönetimindeki 02 M 0161 plakalı şehir içi minibüsü kavşakta çarpıştı. Kazada öğrenci servisinde bulunan öğrenciler Seval E., Mustafa G., Yusuf A. ve Muhammet K. hafif şekilde yaralandı. Yaralılar Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Yaralılar buradaki tedavilerinin ardından taburcu edildi.  Kazayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

 

Yolcu değil, yarınlarımızı taşıyorsunuz!

Öğrenci servisleri, sadece bir yolcu, bir müşteri taşımıyor, bu ilin, bu ülkenin yarınlarını, bizlerin de gözbebeklerini taşıyor. Bu sorumluluk içinde olması gereken servis şoförlerinin daha duyarlı, daha dikkatli, daha hoşgörülü, daha sakin olması gerekiyor.

Adıyaman Emniyet Müdürlüğü ve Adıyaman Belediyesinin müteakip zamanlar servis şoförlerine verdikleri eğitimde de bu konulara dikkat çekiliyor. Ancak ya eğitimler yerini bulmuyor ya denetimsizlik var ya da sorumsuzluk.

Güne Bakış Haber Merkezi-İHA

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı