Bu çocuklar yüzümüzü güldürdü

02 Haziran 2017 Cuma, 13:32

135 öğrenci TEOG’da tüm soruları doğru cevapladı

Bu çocuklar yüzümüzü güldürdü

 

Adıyaman’da ikinci dönem Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş (TEOG) sınavında 135 öğrenci 120 sorunun tamamını doğru cevaplayarak, Adıyamanlıların yüzünü güldürdü

Adıyaman Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya, 2015-2016 eğitim öğretim yılında sadece 2 öğrencinin tüm soruları doğru cevapladığını, 2016-2017 yılında ise bu sayının 135’e çıktığını kaydetti. Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya, öğrencilerin sınav stresine girdiğini, bu stresi yaşamamaları halinde soruların tamamını doğru cevaplayan öğrenci sayısının çok daha fazla olacağının altını çizdi.  8. sınıf öğrencilerine yönelik yapılan ikinci dönem Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş Sınavının sonuçları açıklandı.

Adıyaman’da 193 okuldan 11 bin 390 öğrencinin girdiği Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş Sınavına Türkiye genelinde 1 milyon 185 bin 328 öğrenci katıldı.

Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş Sınavına giren Adıyaman’da ki öğrencilerden il merkezinden 80, Kahta ilçesinden 18, Gölbaşı ilçesinden 14, Besni ilçesinden 15, Çelikhan ilçesinden 4, Tut ilçesinden 3, Sincik ilçesinden 1 öğrenci 120 sorunun tamamını doğru cevapladı. Adıyaman’dan toplam 135 öğrenci sorularının tamamını doğru cevaplarken, geçen yıl sadece 2 öğrenci soruların tamamını doğru cevaplamıştı.

Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya, “Sınava giren tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Adıyaman genelinde tüm soruları doğru cevaplayan 135 öğrencimizin sayısı daha da fazla olabilir. 120 sorudan 119’unu doğru cevaplayan öğrenci sayısı bir hayli fazla. Öğrencilerin yaşadıkları sınav stresi başarımızın artmasına engel oluyor. Ben bu stresi yenmemiz halinde başarının katlanarak artacağına inanıyorum. Öğrencilerimizin veliler ve öğretmenler tarafından daha fazla rahat bırakılmasıyla bunun üstesinden geleceğiz. Öğrencilerimizi stresten uzak tutmamız gerekiyor” dedi.(İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz