Adıyaman

Çocuklar Sokakta Solmayacak

Çocuklar Sokakta Solmayacak

 

Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu eşi Opr. Dr. Sare Davutoğlu “Çocuklar Sokakta Solmasın” adlı projenin sergisinin açılışını yaptı.

Adıyaman Üniversitesi Rektörlük Konferans Salonu’nda düzenlenen program öncesinde Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü’yü makamında ziyaret eden Opr. Dr. Davutoğlu, üniversite hakkında bilgi aldı.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş’ın eşi Beyhan Demirtaş, Adıyaman Milletvekilleri Murtaza Yetiş’in eşi Sema Yetiş, Mehmet Metiner’in eşi Safiye Metiner, Mehmet Erdoğan’ın eşi Şükran Erdoğan, Salih Fırat’ın eşi Ayşe Fırat, Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu’nun eşi Fulya Filiz Kutlu ve AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Ayla Pektaş ile birlikte gerçekleştirdiği ziyarette üniversitenin Onur Defteri’ni imzaladı.

Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü ise üniversite hakkında bilgi vererek ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Ardından sergi öncesi düzenlenen programa geçen Opr. Dr. Davutoğlu burada yaptığı konuşmasında 2012 yılında İstanbul’da yapılan tanıtım toplantısında çok güzel çalışmaların yapılacağını inandığını ve bugün inandıklarının gerçek olduğunu ifade etti.

Opr. Dr. Davutoğlu şöyle konuştu: “İnşallah bugünden sonra da bereketinin artarak devam etmesini ümit ediyorum. Aslında çalışma 1998 yılında İstanbul’da başladı. 2001 ekonomik krizi öncesindeki zorlu şartlarımız altında çok sayıda İstanbul’da sokakta çalışan çocuğumuz ve bunun sonucunda da sokak çocuğu haline gelen birçok evladımız vardı. Bunlara el uzatmak amacıyla başlandı ve İstanbul’da başarıyla uygulandı. Biz bu çocuklarımıza el uzatmazsak giderek bunlar madde bağımlısı haline geliyor; sokak çocukları haline geliyor. Biz ne kadar kendi evlatlarımızı iyi koşullarda yaşatmaya çalışırsak çalışalım toplumdaki bu sorun bizleri de bir şekilde etkiliyor. Onun için aslında son yıllarda ülkemizde sosyal politikaların başarıyla uygulanması, ekonomimizin hızla gelişmesine rağmen biz bu tür çalışmaların gerekliliğine ben bütün kalbimle inanıyorum. Elhamdülillah devletimiz 2000’li yılların öncesine göre çok daha güçlü. Sosyal politikaların hayata geçirilmesiyle birçok problem çözüm aşamasına geldi. Ama devletin imkânlarının yetmediği yerde, eğer devletin imkânlarını doğru yere ulaşmasını teminde bu gönüllü çalışmaların aslında artarak devam etmesi gerekiyor.”

Konuşmanın sonunda Rektör Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü’nün eşi Necla Gönüllü Opr. Dr. Sare Davutoğlu’na çiçek takdim etti.

Konuşmalarının ardından üç gün boyunca Adıyaman Üniversitesi Rektörlük Konferans Salonu’nda açık olacak olan serginin açılışını gerçekleştiren Opr. Dr. Davutoğlu, sergiyi gezerek, sergiyi hazırlayan çocuklarla ve katılımcılarla sohbet etti.

Daha sonra üniversitedeki ziyaret ve incelemelerini bitiren Opr. Dr. Sare Davutoğlu üniversiteden ayrıldı.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu