Anasayfa / Adıyaman / Çocuklar kar keyfinde
ÇOCUKLAR KARIN KEYFİNİ ÇIKARTTI HEM KARTOPU OYNADILAR HEM DE KAYARAK EĞLENDİLER

Çocuklar kar keyfinde

Okullar kar tatilinde

Çocuklar aileleriyle birlikte karın tadını çıkarttı.  Gerger, Sincik, Çelikhan ve Tut ilçesinde etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle ilçede tüm okullar 1 gün (Çarşamba) tatil edildi. 

Yoğun kar yağışı nedeniyle okulların 1 gün tatil edilmesini fırsata çeviren çocuklar, aileleri ile birlikte kartopu oynayıp karda kaymanın da tadını çıkarttı.

Yaklaşık iki haftadır aralıklarla etkili olan kar yağışı dün gece saatlerine daha da yoğunlaştı. İlçe merkezinde kar kalınlığı yarım metreyi geçerken, kardan dolayı okullar 1 gün tatil edildi.

Okulların tatil olmasıyla birlikte kartopu oynayarak karın keyfini çıkaran çocuklar, “Geçen kış kar  yağmamıştı diye çok üzülmüştük. Bu kış kar yağınca çok sevindik. Okullar da tatilolunca biz de karın keyfini çıkarıyoruz. İnşallah kar daha da fazla yağar” diye konuştular.

Okullar bugün de tatil

Sincik ilçesinde etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle ilçede tüm okullar 1 gün (Çarşamba) tatil edildi. 

  Sincik İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Aydın yaptığı açıklamada, “İlçemizde devam eden yoğun kar yaşından dolayı ilçe genelinde ki tüm okullarımız 9 Ocak çarşamba günü tatil edilmiştir” ifadelerini kullandı.

Çelikhan ve Gerger ilçelerinde kar nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi. Bir süredir etkisini sürdüren kar yağışından dolayı Çelikhan ve Gerger ilçesinde bulunan bütün okullar 1 gün süreyle (8 Ocak Salı) tatil edildi. Bir süredir etkisini sürdüren kar yağışından dolayı Tut ilçesindeki bütün okullar 1 gün süreyle (9 Ocak Çarşamba) tatil edildi. (İHA)

Bu Habere de Bakın

Kent Konseyi’nden Barış Pınarı Gazisine Ziyaret

Adıyaman Kent Konseyi Başkanı Sinan Temel “Barış Pınarı Harekatı”nda yaralanan hemşehrimiz Piyade Uzman Onbaşı Çavuş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir