Adıyaman

Çocuklar Bizim Yarınlarımız

Çocuklar Bizim Yarınlarımız

 

Kalkınma Bakanlığı tarafından finanse edilen ve Adıyaman Valiliği Koordinasyonunda, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından yürütülen “Çocuklar Bizim Yarınlarımız” adlı SODES Projesinin kapanışı yapıldı.

Kapanış töreni Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Veysel Direk, Gençlik Merkezi Müdürü Fikret Keleş, İl Müdür Yardımcısı Abdurrahman Bilgiç, Şube Müdürü Emin Karadeniz, Kuruluş Müdürleri, Proje Koordinatörü Zeynel Abidin Şenlik, Kurum Çalışanları ve çocukların katılımı ile Adıyaman Gençlik Merkezinde yapıldı.

Proje ile ilgili bir açıklamada bulunan İl Müdürü Veysel Direk, bu tür projelerin çocukların sosyalleşmesini arttırdığını, zamanı verimli kullanmalarına önemli derecede olumlu katkı yaptığını ve çocuklarda milli ve manevi duyguları geliştirdiğini belirtti.

Direk, ayrıca birçok çocuğun proje sayesinde ülkenin farklı mekânlarındaki tarihi ve doğal güzellikleri görme fırsatını elde ettiğini, uçak, yüksek hızlı tren ve vapur gibi farklı ulaşım araçlarını ilk defa kullanma fırsatını elde ettiğini ifade etti.

Proje kapsamında açılan spor kurslarının sonunda yapılan müsabaka ve yarışmalarda dereceye giren 60 çocuğa, kurum ve kuruluş müdürleri tarafından çeşitli hediyeler takdim edildi.(PHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu