Adıyaman

“Çocuk istismarı, siyaset üstüdür”

Barodan Taciz Olaylarına Tepki

“Çocuk istismarı, siyaset üstüdür”

 

Adıyaman Barosu Kadın ve Çocuk Hakları komisyonu, yaşanan taciz ve çocuk olaylarına ilişkin basın açıklaması yaparak tepki gösterdi.

Adliye binası Baro salonunda toplanan Adıyaman Barosu Kadın ve Çocuk Hakları komisyonu üyeleri, yakalarına siyah kurdele takarak çocuk tacizlerine tepki gösterdi.

Adıyaman Barosu Kadın ve Çocuk Hakları komisyonu üyesi Ezgi Küçüker, “Son dönemlerde artan ve görünür hale gelen çocuk istismarı ve en ağır çocuk hak ve ihlallerinden biri olan çocuğun cinsel istismarı münferit, sapık, hasta, idam, hadım sözcükleri ile adeta çözümsüzlük üreterek tartışılmaktadır. Evrensel değerlerin bilimsel çocuk hak ve özgürlüklerini esas alan devletin yükümlüklerinin belirlendiği hukuk güvenliği ve toplumsal değer yargılarının sağlandığı koruyucu yöntemler belirlenmelidir. Çocuklar üzerinden yaşadığımız korkular siyasetler üstüdür. Üreteceğimiz toplumsal ayrışmadan uzak olmalıdır. Kamuoyunda can yakıcı çocuk istismarı tartışılırken konunun esasından uzak anlık öfke ile dolu baskın bir dilin olduğu görülmektedir” dedi.(PHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu