Son Dakika
14 Ağustos 2018 Salı

Çin Büyükelçisi Yu Hongyang Adıyaman’ı gezdi

12 Eylül 2017 Salı, 08:37

Çin Büyükelçisi Yu Hongyang Adıyaman’ı gezdi

 

Çin’in Ankara Büyükelçisi Yu Hongyang, Adıyaman’a geldi. Elçi Adıyaman hakkında bilgilere alıp incelemelerde bulundu.  Büyükelçisi  Adıyaman’da yaptığı bir takım incelemelerin ardından Nemrut Dağı’nı gezdi.

Adıyaman’a gelerek kent merkezinde gezip incelemelerde bulunan Çin’in Ankara Büyükelçisi Yu Hongyang’a, Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu ve İl Emniyet Müdürü Metin Alper eşlik etti.

Büyükelçi Yu Hongyang, tarihi Adıyaman Kalesini ve kent merkezini gezerek Adıyaman ekonomisini geliştirebilme adına çalışmalar yürüteceklerini, Adıyaman’ı ve insanını oldukça çok sevdiğini dile getirdi.

Büyükelçi Yu Hongyang, aynı zamanda Adıyaman halkının oldukça sıcakkanlı olduğunu, Adıyaman halkını ve protokolünü Çin’e davet ettiklerini dile getirdi.

 

Çin’in Ankara Büyükelçisi Yu Hongyang Nemrut Dağı’nı Gezdi

Çin’in Ankara Büyükelçisi Yu Hongyang, Adıyaman’da yaptığı bir takım incelemelerin ardından Nemrut Dağı’nı gezdi.

Adıyaman kent merkezinde gezip incelemelerde bulunan Çin’in Ankara Büyükelçisi Yu Hongyang’a, yaptığı incelemelerin ardından beraberindeki iş adamlarıyla birlikte Nemrut Dağı’na çıktı. Nemrut Dağı’nı gezen Büyükelçi Yu Hongyang, Nemrut Dağı’nın oldukça güzel bir tarihi alan olduğunu, herkesin gelip görmesi gerektiğini dile getirdi.(İHA)

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz