“Çiğköfte, en iyi yapanındır”

12 Mart 2018 Pazartesi, 09:15

Bakan Fakıbaba, bir hakkı teslim etti

“Çiğköfte, en iyi yapanındır”

 

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, çiğköfteyi marka haline getirdiği için Adıyaman halkını kutladı. Bakan Fakıbaba, “Çiğ köfteyi kim iyi yapıyorsa onundur” dedi.

Bir takım incelemelerde bulunmak üzere Adıyaman’a gelen ve burada ilk olarak Adıyaman Valiliği ile esnafı ziyaret eden Bakan Fakıbaba, çiğköftenin hangi ile ait olduğu sorularına yanıt verdi. Bakan Fakıbaba, çiğköftenin en güzelinin yapana ait olduğunu, en güzelini de eşinin yaptığını söyledi.

Bakan Fakıbaba, Kalkınma Destekleme Projelerinin en yakın zamanda açıklayacaklarını belirterek, “Toplanan projeleri değerlendireceğiz. Kırsal Kalkınma projeleri geçen yıldan beri çok güzel projeler yapılıyor. İnşallah bu yıl da ona start vereceğiz” dedi.

300 koyun projesi hakkında da bilgiler veren Bakan Fakıbaba, “300 koyuna Nisan’da başlayacağız. Hedefimiz 1 milyon düve vermek ona da inşallah bu yıl başlayacağız. 81 köye Mart’ın sonunda başlayacağız” ifadelerini kullandı.

Gazetecilerin çiğ köfte Adıyaman’ın mı yoksa Şanlıurfa’nın mı sorusu üzerine Bakan Fakıbaba, “Çok zor bir soru. Çiğ köfte yapılan eve bağlıdır, yapan kişiye çok bağlıdır. Benim eşim çiğ köfteyi çok iyi yapar. O zaman derim ki çiğ köfte Şanlıurfa’nındır, çünkü eşim çiğ köfteyi çok iyi yapıyor. Adıyaman, çiğ köfteyi marka haline getirdiği için kutluyorum. Adıyaman’da çiğ köfte çok iyi yapılıyor. Çiğ köfteyi kim iyi yapıyorsa onundur” şeklinde konuştu.

 

Problemleri çözen bir bakan olacağım

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, geldiği Adıyaman’da, sorun oluşturan değil sorunları çözen bir bakan olarak Adıyaman’da bulunduğunu söyledi.

Bir takım incelemelerde bulunmak üzere hava yoluyla Adıyaman’a, gelen Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, ilk olarak Adıyaman Valiliğine gelerek burada valilik şeref defterini imzaladı. Daha sonra valilik makamına geçen Bakan Fakıbaba, burada Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı’dan, Adıyaman’da yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Sorun oluşturan değil sorunları çözen bir hükumetin bakanı olarak Adıyaman’da bulunduğunu vurgulayan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, “Bizler her zaman problem oluşturan değil problemleri çözen bir bakan olarak karşınızda bulunuyorum. Her yerde mutlaka problemler vardır. Problemleri çözmek için bizim cumhurbaşkanımız, başbakanımızın vermiş olduğu talimat bu sorunları çözmemiş için talimat vermiştir. Bu konuda hiç kimsenin kuşkusu olmasın Allah’ın izniyle ama çok şükür Adıyaman’da ciddi problemlerde yok. Adıyaman biraz önce de dediğim gibi bir barış şehri, huzur şehri. Adıyaman bir üretim şehri ben Adıyamanlılarla gurur duyuyorum” ifadelerini kullandı.

Bakan Fakıbaba daha sonra kent merkezinde bulunan esnafları tek tek ziyaret ederek onların sorun ve sıkıntılarını dinledi. Bakan Fakıbaba esnafın ikram ettiği çayı da içmeyi ihmal etmedi.

 

İncelediğim projeler güzel

Adıyaman Belediyesi ziyareti öncesi belediye civarındaki esnafı gezerek halkla uzun uzun sohbet eden Bakan Fakıbaba, daha sonra beraberinde Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, AK Parti Adıyaman Milletvekilleri İ. Halil Fırat ve Salih Fırat, AK Parti İl Başkanı Mehmet Erdoğan, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Alkayış, ilçe belediye başkanları, meclis üyeleri ve partililer ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bürokratlarıyla birlikte Adıyaman Belediyesi’ne geçti. Burada Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu ve ekibi tarafından karşılanan Bakan Fakıbaba, oldukça samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette Adıyaman Belediyesi tarafından sürdürülen projeler hakkında Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu’dan bilgi aldı.

Başkan Kutlu tarafından verilen brifingi inceledikten sonra bir açıklama yapan Bakan Fakıbaba, kendisinin de eski bir belediye başkanı olduğunu hatırlatarak, “İncelediğim projelerin hepsi de birbirinden güzel. İnanıyorum ki zaten güzel bir şehir olan Adıyaman, bu projelerin ortaya çıkmasıyla bir başka güzel olacak. Zaten siyasetin de amacı bu. İnsanların daha rahat ve güzel bir ortamda yaşaması için siyasiler bu tür projeleri hayata geçirmeli. Bu anlamda sayın başkanı ve ekibini yürekten kutluyorum” diye konuştu.

Belediye Başkan F. Hüsrev Kutlu ise yaptığı konuşmada, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba ve beraberindeki heyete ziyaretinden ötürü teşekkür etti.

Başkan Kutlu, ziyaret sonunda Şeref Defteri’ni imzalayan Bakan Fakıbaba’ya, Adıyaman Belediyesi Kadın ve Gençlik Merkezi kursiyerleri tarafından yapılan bir tablo hediye etti.

Güne Bakış Haber Merkezi-İHA

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz