Adıyaman

CHP’lilerin Tercihi Selçuk Tabak Oldu

CHP Milletvekili Adayını Ön Seçimle Belirledi

CHP’lilerin Tercihi Selçuk Tabak Oldu

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adıyaman teşkilatı tarafından üyeler üzerinden yapılan temayül yoklamasından Dr. Selçuk Tabak ilk sırada çıktı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adıyaman’da 18 aday adayı için temayüle yoklaması yaptı. Merkez ilçede 9 sandık, Gölbaşı, Besni ilçelerinde 3, Kahta ilçesinde 2, diğer ilçelerde ise 1 sandık kuruldu. Adıyaman’da 6 bin 700 üye sandık başına gitti.

CHP merkez ve ilçelerde kurduğu sandıklar ile tüm üyeler üzerinden aday belirledi. CHP’ye üyeleri en az 2, en fazla 4 adayı tercih ederek temayülde oy kullandı.

Kura çekimi sonrasında sırasıyla Selçuk Tabak, Nusret Tunç, Abdurrahman Tutdere, Mehmet Uçar, Fatma Ulubey, Songül Varki Yıldırım, Zeynal Aslan, Müslüm Aslanoğlu, Zeynal Bakır, Ali Murat Bilgiç, Karip Bozkurt, Bilal Doğan, Mehmet Doğan, Mehmet Karahan, Şevket Köse, Celal Kürkoğlu, Zeynep Saya ve Sıdık Şahin listede yer aldı. Sabahın erken saatlerinden itibaren sandık başına giden üyeler, milletvekili adaylarını belirledi.

CHP İl Başkanı Abuzer Tanrıverdi, çıkan sonuçların bağlayıcı olduğunu belirterek, “Bugün sabah 8.00 ile 17.00 arası gizli oy ile ve tüm üyelerin katılımı milletvekili adayını belirliyoruz. Merkez ilçe ve 8 ilçede sandık kurduk. Üyelerimiz milletvekili adayını belirliyor. 6 bin 700 üyemiz oy kullanacak ve katılım iyi. Aday adaylarına hayırlı olmasını dilerken, seçimin sağlıklı bir şekilde sonuçlandırılmasını temenni ediyoruz. Çıkan sonuca herkes saygı duyacak” dedi.

 

Selçuk Tabak İlk Sırada Yer Aldı

CHP Adıyaman il, ilçe ve belde teşkilatlarına üye olan 6 bin 700 üye Haziran ayında yapılacak olan seçimlerde milletvekili adaylarını belirlemek için sandığa gitti. CHP Sinop Milletvekili Engin Altay’ın koordinatör olduğu temayül yoklamasında merkez ilçede 9 sandık, Gölbaşı, Besni ilçelerinde 3, Kahta ilçesinde 2, diğer ilçelerde ise 1 sandık kuruldu.

18 aday adayı içerisinde Selçuk Tabak 2 bin 326  oyu alarak birinci, Abdurrahman Tutdere 2 bin 171  oy alarak ikinci, Fatma Uluğbey bin 595 oy alarak üçüncü oldu.

Sandıklar açıldıktan ve sonuçlar açıklandıktan sonra aday adayları birbirlerini tebrik ederek, başarılar diledi. Milletvekili Engin Altay, temayüldeki coşku ve heyecanın aynı şekilde seçimlere yansımasıyla Adıyaman’dan en az üç milletvekili çıkartabilecekleri dile getirdi. Altay, ayrılık olmadan seçime gireceklerini ve CHP’nin iktidara geleceğini ifade etti.

Seçimlere giren 18 aday adayının aldığı oy oranı şu şekilde:

“Selçuk Tabak 2 bin 326, Nusret Tunç 333,  Abdurrahman Tutdere 2 bin 171, Mehmet Uçar 650, Fatma Uluğbey bin 595, Songül Varki Yıldırım 894, Zeynal Aslan 417, Müslüm Aslanoğlu 447, Zeynal Bakır bin 136, Ali Murat Bilgiç bin 19, Karip Bozkurt bin 185, Bilal Doğan 740, Mehmet Doğan 633, Mehmet Karahan bin 340, Şevket Köse 554, Celal Kürkoğlu 152, Zeynep Saya 678, Sıdık Şahin 868”

 

Verilen destek anlamlı

Verilen desteğin kendilerindeki anlamının çok büyük olduğunu söyleyen Tabak, “Önseçim demokrasilerin bir gereğidir. Partinin tabanına söz hakkı vermektir. Diğer partilerin yaptığı gibi merkeziyetçi değil, kentçi bir tutumdur. Demokrasinin timsali olan CHP’nin aldığı ön seçim kararı; Türkiye için, tüm siyasal partiler için sevinilecek bir durumdur. Cumartesi günü bir demokrasi şöleni havasında gerçekleşen önseçimimizde desteğini benden yana ortaya koyan-koymayan bütün partili dostlarıma, arkadaşlarıma, kardeşlerime ve büyüklerime teşekkür ediyorum. Onların bu desteğini yanımda görmek bile bizim için çok büyük anlamlar ifade ediyor” dedi.

CHP’den aday adayı olarak önseçimlere katılan 18 ismin birbirinden değerli, partiye emek vermiş isimler olduğunu da dile getiren Tabak, “CHP’ye hizmet vermek, bu partinin içerisinde görev alabilmek bir onurdur. Bu onura sahip olmak için aday adaylığı başvurusunda bulunan 17 arkadaşımın tamamı da birbirinden kıymetli ve değerli kişilerdir. Partili hemşerilerimizin verdiği karara saygı gösterip, genel merkezimizin vereceği kararı beklememiz gerekiyor. Ayrıca, önseçim çalışmalarını yürüten CHP İl Başkanlığımıza, Merkez İlçe Başkanlığımıza Kadın Kolları Başkanlığımıza, Gençlik Kolları Başkanlığımıza ve İlçe Başkanlıklarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi-İHA

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu