Son Dakika
27 Mayıs 2018 Pazar

“CHP’de Yanlışa Yer Yok”

11 Kasım 2016 Cuma, 08:23

CHP İl Başkanı Yıldırım:

“CHP’de Yanlışa Yer Yok”

 

CHP İl Başkanı Mehmet Yıldırım, Cumhuriyet Halk Partisinde yanlışa yer olmadığını söyledi.

Yıldırım, yaptığı açıklamada, bir partilinin önce emek, ilke, dürüstlük, partiye bağlılığı, sadakatlılığı, Cumhuriyet Halk Partisinin ilkelerine bağlılığı, Cumhuriyet Halk Partisini mahcup etmeyecek şekilde davranacak, hangi göreve gelirse gelsin övünecekleri insan olması gerektiğini ifade etti.

CHP’de yanlışa yer olmadığını vurgulayan Yıldırım, “Bizde yanlışa yer yok. Temiz siyaset, Atatürk ilkelerine bağlı, Cumhuriyet Halk Partisine bağlı, demokrat, halkçı, devrimci adaylar olmalı ki biz Cumhuriyet Halk Partisine seçelim” dedi.

 

Yeni Yüzleri Çok Önemsiyorum

Partide yeni yüzleri çok önemsediğini vurgulayan Yıldırım, şöyle devam etti:

“Cumhuriyet Halk Partisi yerelde olacak, benimle taziyeye, düğüne gidecek adam benim için önemli . Oturacaksın başka bir yerde, sonra gelip Adıyaman’da aday olacaksın, yok öyle bir şey. Ben kesinlikle ithal adaya karşıyım. Bir de başarısız adaya karşıyım. Bu işin eskisi yenisi olmaz, yani adam beşinci sıradaysa da çalışmış olacak, yirminci sıradaysa da çalışmış olacak. Bu benim için önemli . “Efendim ben kazanamadım, partiye küserim” siyasete küskünlük olmaz. Siyaset küskünlükle, inkar etmeyle büyümez. Siyasette büyümek için cesur olacaksın, olayların üzerine gideceksin ki neyi inkar ederseniz o büyümez, partinin rozetini taktığında ben buyum diyeceksin, Cumhuriyet Halk Partisinin savunulmuyacak bir tarafı yok”

 

CHP Doğru Siyaset Yapıyor

CHP’nin her zaman var olacağını belirten Yıldırım, “CHP hiçbir zaman Cumhuriyete karşı olmadı. 93 yıllık Cumhuriyet Halk Partisi halen ayakta, diğer partiler kapandı, Cumhuriyet Halk Partisi hala kapanmadı, neden kapanmıyor çünkü doğru siyaset yapıyor. Cumhuriyet Halk Partisi öyle sermayenin kurduğu bir parti değil, kurtuluş savaşındakilerin kurduğu parti. Yani şu şöyledir; CHP her zaman olacaktır ve iktidarın başına gelecektir. Çünkü başka hiçbir partinin şansı kalmadı. İktidardan usandı, millet şimdi CHP’ye oy verecektir”diye konuştu.

 

Başkanlık Sisteminin Ne Olduğu Bilinmiyor

Başkanlık sisteminin ne olunduğunun bilinmediğine dikkat çeken Yıldırım, şunları kaydetti:

“Cumhurbaşkanı eline almış başkanlık sistemini… Başkanlık sisteminin ne olduğunu bilmiyorlar, ne getirir, bilmiyorlar. Başkanlık  sisteminden önce bizim milli eğitime, başka kurumlarda sorunlarımız var. Milli Eğitimde her gün değişen sistemde, çocuklar şaşmış kalmış. Yani biz parlementer sistem içinde bütün rejime sahip sistem olacağız. Yeni anayasaya gerek duymuyoruz, getireceği ne olduğunu bilmiyoruz. Olağan Üstü Hal’in ilan edildiği bir zamanda hem yeni anayasa hem de başkanlık sistemini getireceksin, madem bunu yapacaksın, bütün siyasi partilerin temsilcileriyle konuşacaksın, başkanlık sistemini istiyor mu, istemiyor mu, başkanlık sistemi öyle kolay bir iş değil. Hangi başkanlık sistemi onu da bilmiyoruz. Amerika’daki mi,  Fransa’daki mi  sayın Cumhurbaşkanı bunu yap demişse tartışmasız doğrudur diyor. Böyle bir şey yok. Öncelikle biz insanız, daha mutlu bir Türkiye, şehit cenazelerinin gelmediği bir Türkiye, öncelikle bunu halletmeliyiz. Türkiye’de ortalama günde 8-10 tane şehit cenazesi geliyor, başkanlık sistemi gelse bunlar yine olmayacak mı,  önce Türkiye’de çok önemli bulduğumuz konular  sistemi üzerinde duralım. Başkanlık sistemini tartışırız, sivil toplum örgütleriyle, siyasi parti temsilcileriyle, halkla konuşursunuz  ama durup dururken başkanlık sistemini gündeme getirmek  doğru değil. Önce barışın sağlanması, şehit cenazelerinin bitmesi gerekiyor. Türkiye bunu hak eden bir ülke değil. Irak, Suriye’yi kınarken, biz onlardan kötü hale geldik. Bu yüzden öncelikli sorunumuz barışın sağlanması, savaşın sona ermesi. İnsanlar sabah işe çıktıgında artık bomba patlamasından korkuyor. Açıkça söylüyorum, Cumhuriyet Halk partisi olmadan savaş bitmez diyorum, halk mutlu olmaz. Cumhuriyet Halk partisi bu ülkenin sigortası ve garantisi. Cumhuriyet Halk Partisi olmadan bu ülkede güven, huzur olmaz”

 

AKP Adıyaman’a Bir Şey Yapmadı

İktidar partisinin Adıyaman’a hizmet etmediğini ve ilin üvey evlat muamelesi gördüğünü dile getiren Yıldırım, “Adıyaman yıllardır parlamentoya milletvekili gönderiyor fakat kabinede bakan görmedik, olmayınca da üvey evlat muamelesi görüyorsunuz. Yıllardır Adıyaman ırgat kenti diyoruz, Karadeniz’in fındığını Adıyaman ırgatı topluyor. Malatya’nın kaysı bahçelerini Adıyaman topluyor. Adana’ya pamuk toplamaya gidiyorlardı. Çok sayıda kaza oluyordu ve halen öyle Adıyaman’da değişen bir şey yok. Adıyaman’da mermer ocakları var, adam dışardan işçi getirip çalıştırıyor .Adıyaman’da ne yapmış AKP? 60 kilometre duble yol yapmış, halen kırık çıkıkla uğraşıyor .Atatürk zamanında yapılan Sümerbank’ı, Et Balık kurumunu  sattılar. AKP Adıyaman’a bişey yapmadı .Dört milletvekili oturmuş orda bi Nissibi Köprüsünü yaptılar o kadar” ifadelerini kullandı.

 

Vali Beyle Görüşmeler Devam Ediyor

Vali Abdullah Erin ile mağduriyetler konusunda görüşmelerin devam ettiğini sözlerine ekleyen Yıldırım, “Ben sayın valimle de görüştüm. Adıyaman’da görevden alınan öğretmenlerin yüzde 90’ı Kürt ve Alevi çocukları, halen de görüşüyoruz. Sayın valim ‘ben devlet valiliğini yapmak için geldim’ dedi. Buradan ona çok teşekkür ediyorum. Bundan önce belediyelere İşkur üzerinden eleman verilirken şimdi verilmiyor. Bu konuda adaletli bir şekilde yapılacağını söyledi. Mağdur olan öğretmenlerimiz tekrardan göreve dönerler ve bu konuda sayın valim çalışacağını söyledi. Onunla bu konuda görüşmeleriz devam ediyor” şeklinde konuştu.(PHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz