Ceza kesmeyin, trafiği rahatlatın

14 Nisan 2015 Salı, 10:11

Gezici Radar Uygulamaları Aralıksız Devam Ediyor

Ceza kesmeyin, trafiği rahatlatın

 

Adıyaman, trafiğiyle, park sorunuyla, kural tanımayan sürücüleriyle, yolu parselleyen esnafıyla, kaldırım işgaliyle tam bir keşmekeş haldeyken, Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünün buna çözümü radar uygulaması gibi gözüküyor. Ceza kesince Adıyaman trafiği rahatlayacak sanılıyor. Vatandaş, çözüme yönelik çalışma bekliyor, ceza üstüne ceza değil. Ceza kesmek kolay, trafik sorununu dert bilip, çözüm üretmek zor. Yine kolayı seçildi.

Adıyaman’ın trafik sorunu kangren hale geldi. Düzgün çalışmayan ışıkları, otopark sorunu, düzensiz parklar, kural tanımayan sürücüler ve üstüne de sürekli ceza yazan polisler.

Adıyaman’ın trafik sorununu çözme konumunda olanların, sorun çözmek yerine ceza kesme merakı, ne araçlara, ne de yayalara şehri geniş etmiyor.

Kaldırım işgalleri, hatalı parklar, kural tanımayan sürücüler, gürültü kirliliği yapan motosikletler yetmiyor gibi, beş dakika park edecek yer bulamayan sürücüler sürekli dönüp duruyor.

Kaldırımı bir yana bıraktık artık, yolu parselleyen, duba koyan ve sürekli yaya ve sürücülerle kavga eden esnaflar da, bu hakkı nereden aldığı merak konusu oldu.

Adıyaman, Fahri Trafik Müfettişlerinin keyfi uygulamalarından bıktı. Kendisini Ali kıran baş kesen sanan ne olduğu, kim olduğu belli olmayan ve kimden, hangi yasadan yetki aldığı da anlaşılmayan insanların, öç alır gibi ceza kesmesi de anlaşılır gibi değil.

Buna rağmen, Adıyaman’da bütün bu sorunlara tek çözüm, sürücülere ceza…

Halkına tuzak kuran bir kent oldu burası.

Adıyaman İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Trafik Denetleme ve Şube Müdürlüğü gezici radar ekipleri aralıksız olarak denetim yapıyor ve ceza üstüne ceza kesiyor.

Adıyaman Trafik Denetleme ve Şube Müdürlüğü gezici radar ekiplerince, şehrin birçok noktasında yaptığı uygulamalarının aralıksız devam ettiği, gezici radar uygulamalarının günde yaklaşık 8-9 saat boyunca yapıldığı öğrenildi.

Günlük yapılan gezici radar uygulamaları kapsamında ise, hız sınırına uymayan birçok araç sürücülerine para cezası yazıldığı, yazılan para cezalarının posta yollarıyla para cezası kesilen araç sürücülerinin kayıtlı oldukları adreslere iletildiği öğrenildi. Aynı zamanda şehir içi hız sınırının bütün araçlar için 50, Atatürk Bulvarının sadece otomobiller için hız sınırının 70 olduğu öğrenildi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum

  1. Adem

    10 Şubat 2017 at 17:16

    14 yıllık şoförü m hiç ceza yemedim kurallara çok dikkat eden biriyim.sinava yetisecektim kirmiziya 3 saniye vardı yetişeyim dedim .50 metrelik mesafe içinde hız sinirini geçmişim 427 tl ceza yedim.hataliyim biliyorum ama böyle bir hata için bu kadar ceza vicdansizliktir insafsizliktir.ne zorluklarla kazanıyoruz o parayi .Hakkımı helal etmiyorum zehir zikkim olsun.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz