Adıyaman

Cerablus Şehidi Toprağa Verildi

Güleş, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti

Cerablus Şehidi Toprağa Verildi

 

Suriye’nin Cerablus Bölgesinde başlatılan Fırat Kalkan operasyonunda ağır yaralanan Uzman Çavuş Akif Güleş, tedavi gördüğü Adana’da bayram günü şehit düştü.

Fırat Kalkan operasyonunda ağır yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede şehit olan Uzman Çavuş Akif Güleş’in yakınlarına acı haber verildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, DEAŞ başta olmak üzere terör örgütlerinin yarattığı tehdidi bertaraf ederek hudut güvenliğini artırmak ve Koalisyon Güçlerine destek cerablus-sehidi-topraga-verildi-4vermek amacıyla 24 Ağustos’ta başlatılan “Fırat Kalkanı Harekâtı” operasyonunda ağır yaralanan 25 yaşındaki Uzman Çavuş Akif Güleş, Adana’da tedavi gördüğü hastanede şehit oldu.

Şehit olan Güleş şahadet haberi merkeze bağlı Doyran köyündeki baba evine verildi. Şehit haberini alan yakınları sinir krizi geçirildi.

 

Güleş kurtarılamadı

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, DEAŞ başta olmak üzere terör örgütlerinin yarattığı tehdidi bertaraf ederek hudut güvenliğini artırmak ve Koalisyon Güçlerine destek vermek amacıyla 24 Ağustos’ta başlatılan ‘Fırat Kalkanı Harekâtı’ operasyonunda tank’a roketatarlı saldırıda ağır yaralanarak Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilen 25 yaşındaki Tank Uzman Çavuş Akif Güleş, gece saatlerinde şehit oldu. cerablus-sehidi-topraga-verildi-1

Şehit olan Güleş’in cenazesi sabah saatlerinde Adana Havaalanı’nda yapılan törenin arından askeri uçakla Adıyaman Atatürk havaalanına getirildi.

Şehit uzman çavuş Güleş’in cenazesi, konvoy eşliğinde merkeze bağlı Doyran köyüne getirildi. Türk bayrağına sarılı şehidin cenazesi helalık alınması için köydeki baba evine getirildi.

 

Kürtçe Ağıtlarla Karşılandıcerablus-sehidi-topraga-verildi-5

Şehidin baba evinde annesi Selvi, babası Bayram Güleş ile yakınları tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Kürtçe ağıtların yükseldiği ve köy meydanında düzenlenen cenaze törenine şehidin yakınları, Adıyaman Valisi Abdullah Erin, Ak Parti Adıyaman Milletvekilleri Ahmet Aydın, Adnan Boynukara, Salih Fırat ve Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu katıldı.

Törenin ardından İl Müftü Yardımcısı Musa Çiftçi tarafından cenaze namazı kılınarak dua edildi. Şehit Güleş’in cenazesi köy mezarlığında gözyaşları arasında defnedildi.

Şehit Güleş’in 4’ü erkek 1 kız çocuklu ailenin en küçüğü olduğu ve ağabeyi Abidin Güleş’in de Kars’ta Astsubay olarak görev yaptığı öğrenildi.(PHA)

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu