Adıyaman

Çemberlitaşlılardan Sağduyu Çağrısı

Çemberlitaşlılardan Sağduyu Çağrısı

Çemberlitaş ve Civar Köyleri Kalkınma Ve Dayanışma Derneği Başkanı Kâzım Çetinkaya, Kobani bahanesiyle ilimizde yaşanan olaylarle ilgili bir açıklama yaparak, sağduyu çağrısı yaptı.

Çetinkaya, “Işid’in , Suriyedeki kürtlerin yaşadığı Kobani’yi ele geçirdiğini bahane ederek, yüzyıllardır farklı etnik kökenlere sahip olmakla beraber, adeta bir can gibi birbirleriyle kenetlenerek kardeşçe yaşayan memleketimizin temiz ruhlu insanlarını birbirine  kırdırmak isteyen bir takım talihsiz  ve bedbahtların provake eylemleri hepimizi derinden üzmüştür.  Önceki gün başlayarak gecesinde artarak devam eden huzur bozucu yaşananlar, etnikçiliğin sokak hakimiyetini sağlama yönünde ciddi bir kalkışmadır. Yakılanlar, yıkılanlar, tahrib edilenler, yapılmak istenenlerin bir başka vechesini  ortaya koymaktadır.

Bütün bir toplumda tiksinti ve nefreti körükleyici eylemleri tırmandırmak, huzur ortamını bozucu davranışların faillerinin ahlakî ve siyasî anlamda tükenmişliğini deklare ettiği kadar,  her türlü kullanıma elverişli olduklarıyla da doğrudan alakalıdır. Çok nazik ve kırılgan bir dönemden geçiyoruz. Herkes ve her kesim sağduyulu ve oynanmak istenen oyunlara karşı duyarlı olmalıdır. İçte ve dışta ülkemizin bütünlüğünü, milletimizin birlik ve beraberliğini şehrimizdeki hemşehrilerimizin huzur ve barışını bozmak isteyenlere  fırsat vermeden, 1000 yıldır beraber yaşadığımız şehrimizde daha çok saflarımızı sıklaştırarak, omuz omuza, gönül gönüle vererek kirli oyunları bozmalıyız.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu