Son Dakika
23 Temmuz 2018 Pazartesi

Çemberlitaş Köyüne Taziye Evi Yapılıyor

25 Aralık 2014 Perşembe, 09:08

Çemberlitaş Köyüne Taziye Evi Yapılıyor

 

Çemberlitaş köyüne yeni bir taziye evi yapılıyor.

Çemberlitaş ve civar köyleri Kalkınma ve Dayanışma Derneği Başkanı Kâzım Çetinkaya taziye evi ile ilgili Adıyaman Valisi’nin köylerini ziyaret ettiğini söyledi.

Kâzım Çetinkaya yaptığı açıklamada: “Köyümüz 200 haneli bir köy olmakla merkeze bağlı en büyük köydür. Bugüne kadar köyün ihtiyacını karşılayacak düzenli bir taziye evimiz bulunmamaktadır. Girişimlerimiz sonucu devletimizin desteğiyle köyümüze modern ve geniş bir taziye evi için ödenek ayrıldı. Bizler de köylü vatandaşlar olarak taziye evi için şu ana kadar 15 bin lira katkıda bulunarak taziye evi yerini satın aldık ve tapusunu mahalli idareler müdürlüğüne teslim ettik. Sayın valimiz Mahmut Demirtaş, tahsis ettiğimiz taziye evi alanında incelemelerde bulunarak alanı beğendiler ve her türlü desteği vereceklerini belirttiler.” dedi

Çetinkaya, önümüzdeki birkaç gün içinde taziye evi inşaatına başlanabileceğini, taziye evinin yapılması için ödenek ayrılmasında emeği geçen başta Vali Mahmut Demirtaş, Belediye Başkanı  Hüsrev Kutlu ve desteklerini esirgemeyen il encümenlerine teşekkür etti.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz