Son Dakika
18 Temmuz 2018 Çarşamba

Cemaat ibadet yapamaz halde

27 Mayıs 2016 Cuma, 09:48

Vakıf Başkanıyla Cami Cemaati Tartıştı

Cemaat ibadet yapamaz halde

 

Adıyaman’da bir vakıf tarafından yeri bağışlanan ve yaptırılan caminin görevlilerine ve cemaate hakaret ettiği iddia edilen vakıf başkanı hakkında polise şikayette bulunuldu.

Adıyaman merkez Turgut Reis Mahallesi’nde bulunan Hacı Mehmet İnan Cami imam hatibi, müezzini başta olmak üzere cemaat caminin yerini bağışlayan vakfın başkanı polise şikayet etti. İddiaya göre, caminin yerini bağışlayan vakfın başkanı öğle namazı vaktinde camiye gelerek cami görevlileriyle tartıştı. Bunun üzerine cemaatten bazıları camiden namaz kılmadan ayrıldı.

Yaşanan bu olayın ardından Turgut Reis Mahalle Muhtarı Abdulkadir Geylani Taş, cami görevlileri Mehmet Çelik, Ahmet Zelyut ve cemaatten yaklaşık 10 kişi polis karakoluna giderek vakıf başkanından şikayetçi oldular.

Muhtar Abdulkadir Geylani Taş, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Hacı Mehmet İnan Camii’nde huzursuzluk yaşanıyor. Üç yıldan beri vakıf başkanıyla görevliler ve cemaat arasında sürekli sorun yaşanıyor. Bugün yaşanan olay sonrasında cemaat öğle namazını terk edip gitti. Müftümüz bu işi çözsün. Cemaat ibadet yapamaz hale geldi. Cemaat rahat namaz kılamayacaksa, bu camiyi kapatalım. Vakıf başkanı imam ve müezzinin işine karışarak onları kovmaya kalkarsa bu sorun daha da büyür” dedi.

Adıyaman Müftülüğü de olayı doğrulayarak, Müftülük olarak alaya ilişkin idari soruşturma başlatıldığını, konunun takipçisi olunduğu ifade edildi.(İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz