Anasayfa / Adıyaman / “Cehalete karşı ilimle mücadeledeyiz”

“Cehalete karşı ilimle mücadeledeyiz”

15 Temmuz Demokrasi ve Mili Birlik Günü Mesajı

“Cehalete karşı ilimle mücadeledeyiz”

 

Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mustafa Talha Gönüllü, 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajda, “Bir daha aynı ihanetleri yaşamamak için milli eğitimin önemine vurgu yapıyor, milli eğitimin bir parçası olmaktan da gurur duyuyoruz. Adıyaman Üniversitesi olarak cehalete karşı ilim ve fikir ile vermekte olduğumuz mücadele gibi tüm terör örgütleriyle de kalemimizle mücadele etmeye devam edeceğiz.” dedi.

Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mustafa Talha Gönüllü mesajında, “15 Temmuz 2016 tarihinde yaşadığımız hain darbe girişiminin üzerinden tam iki yıl geçerken asil Türk Milletinin yazmış olduğu destan hâlâ hafızalardaki yerini korumaya devam ediyor. Geçen süre zarfında, o gece ve öncesinde yaşanılanlar ve kirli amaç Türk Milleti tarafından net ve berrak bir şekilde anlaşılmıştır.” dedi.

Gönüllü, “Bizler darbe girişimi öncesinde FETÖ/PDY ile kararlılıkla mücadele ettiğimiz gibi o gece de darbenin başarısız olacağının anlaşılmasından çok önce, daha darbe girişiminin başlangıcında darbe karşıtı ilk resmî bildiriyi yayımlamakla darbelerin karşısında, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım nezdinde hükûmetimiz, devletimiz ve milletimizin yanında olduğumuzu ilan etmiştik. Bir daha aynı ihanetleri yaşamamak için milli eğitimin önemine vurgu yapıyor, milli eğitimin bir parçası olmaktan da gurur duyuyoruz. Adıyaman Üniversitesi olarak cehalete karşı ilim ve fikir ile vermekte olduğumuz mücadele gibi tüm terör örgütleriyle de kalemimizle mücadele etmeye devam edeceğiz. 15 Temmuz dahil tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmetle anıyor, hayattaki gazilerimize hayırlı ömürler diliyorum. Allah (c.c.), milletimizi muhafaza etsin.” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Bu Habere de Bakın

HDP adayına PKK operasyonunda gözaltı

Adıyaman merkezli 3 ilde terör örgütü PKK/KCK’ya yönelik düzenlenen operasyonda, aralarında HDP Pınarbaşı Belediye Başkan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir