Adıyaman

Çatılarda yeterli önlem yok

SGK Müdürü Tekin, iş güvenliği için çatıya çıktı

Çatılarda yeterli önlem yok

 

Adıyaman’da bugüne kadar çatıya dikkat çeken olmadı. Çatılı ev sayısı çok olmazsa da, damlara dikkat çeken de olmadı. Yaz mevsiminde herkesin damda yatmayı halen sürdürdüğü bir zamanda, damların etrafının güvenli yapılmaması, beraberinde de üzücü durumların yaşanmasına neden oluyor. Çatılı olan evlerin üstü ise çanak anten ve güneş enerji depo ve panalleri nedeniyle çok sağlıksız.

Belki de uzun zamandır ilk kez bir yetkili çatılara dikkat çekti, hem de baretini giyip, çatıya çıkarak. Umarız SGK İl Müdürü Fuat tekin’in kendi kurumu için çıktığı çatıya, diğer kurum amirleri de, ev sahipleri de çıkar ve Adıyaman’a hem tepeden bakarak hem de yaşadıkları, çalıştıkları yeri güvenli hale getirerek o çatıdan inerler.

 

SGK MÜDÜRÜ TEKİN, İŞ GÜVENLİĞİ İÇİN ÇATIYA ÇIKTITekin Çatıya dikkat çekti

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Adıyaman İl Müdürlüğü binasının çatısına iş güvenliği kapsamında güvenlik şeridi yapıldı.

SGK Adıyaman İl Müdürü Fuat Tekin, iş güvenliğine dikkat çekmek ve kurum binasının çatısına yapılan güvenlik şeridi ile ilgili çatıya çıktı.

SGK Müdürlüğünün çatısına demirden şerit yapıldı. Çatıda yapılacak herhangi bir onarım veya çalışma esnasında emniyet kemerini bu şeride bağlayarak çalışılabilecek.

SGK Adıyaman İl Müdürü Fuat Tekin, “Kentimizde ki binaların çatılarında yeteri kadar önlem yok. Biz çatıda çalışacak olan işçiler için güvenlik şeridi yaptık. İşçiler emniyet kemerini bu şeride takarak rahat ve güvenli bir şekilde çalışabilecekler” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu