Adıyaman

Canlı hayvan satıcıları müşteri bekliyor

Canlı hayvan satıcıları müşteri bekliyor

 

Adıyaman Kasaplar Odası Başkanı Nuri Anaç, Kurban Bayramı sonrası Adıyaman’da, herhangi bir canlı hayvan sıkıntısının yaşanmadığını belirtti.

Adıyaman’da canlı hayvan sıkıntısının olmadığını belirten Kasaplar Odası Başkanı Nuri Anaç, “ Adıyaman’da, Kurban Bayramından bu yana her hangi bir canlı hayvan sıkıntımız bulunmamaktadır.

Canlı hayvanlarımızın yeteri olmasından dolayı Adıyaman’da, et fiyatları batı illerinde satılan et fiyatlarına göre düşük. Bizim tek sıkıntımız hayvan pazarının küçük olması ve ikametlere yakın olmasıdır. Bizim şuan ilimizin önde gelenlerimizden tek istediğimiz daha güzel ve daha bir büyük bir hayvan pazarının yapılmasıdır. Mevcut olan hayvan pazarımız ihtiyaçlarımızı tam karşılayamamakla birlikte mezarlığa yakın olması aynı zamanda civarda bulunan ikametlere yakın olması bizleri ve vatandaşları rahatsız etmektedir.  Bunun için ilin yetkililerinden şehirden biraz daha uzak ve daha büyük bir hayvan pazarı talebimiz vardır. Bu konuda bize destek verilmesini talep ediyoruz” ifadelerini kullandı.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu