Adıyaman

Canlı bomba yok, tedbir var

 

Canlı Bomba Dedikodularına Valilikten Cevap:

Canlı bomba yok, tedbir var

 

Gaziantep’te bir sokak düğününde meydana gelen canlı bomba vahşetinden sonra Adıyaman’da alınan tedbirler, halk arasında ve özellikle sosyal medyada “Adıyaman’da canlı bomba alarmı var” şeklinde yayıldı. Adıyaman Valiliği, konuya ilişkin bir açıklama yaparak, alınan kararların tedbir amaçlı olduğunu, canlı bombanın söz konusu olmadığını belirttiler.

Adıyaman Valisi Abdullah Erin, “Son günlerde bazı basın yayın organları ile internet ve sosyal paylaşım sitelerinde yer alan ‘Adıyaman’da Canlı Bomba Anonsu’ haberleri ile ilgili kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla aşağıdaki açıklamanın yapılması ihtiyacı duyulmuştur.

20.08.2016 tarihinde Gaziantep ilimizde bir düğün töreni sırasında meydana gelen ve çok sayıda vatandaşımızın hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan menfur terör saldırısı sonrası İçişleri Bakanlığımızca gönderilen talimat doğrultusunda milli kültür ve geleneğimizin bir parçası olan ve ülkemiz genelinde vatandaşlarımız tarafından açık ve kapalı alanlarda yapılan düğün ve benzeri etkinliklerde, vatandaşlarımızın korunmasına yönelik olarak Valiliğimizce ilave bazı tedbirler alınmış ve alınan  tedbirler mutad vasıtalarla halka duyurulmuştur.

Bu kapsamda alınan tedbirler ve yapılan duyurularda hiçbir şekilde ilimizde “canlı bomba” olduğuna veya bu yönde yorumlanabilecek herhangi bir ibareye yer verilmemiştir.

Bu nedenle, Adıyaman Belediye Başkanlığınca halka anons edilen duyuru ile ilgili yayınlanan söz konusu haberlerin tamamı asılsız olup, gerçeği yansıtmamaktadır. Vatandaşlarımızın, sosyal medya üzerinden bilgi kirliliği oluşturan, toplumda korku ve panik yaratmaya çalışan asılsız mesaj, paylaşım, haber ve söylentilere kesinlikle itibar etmemeleri rica olunur. ” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu