Son Dakika
23 Mayıs 2018 Çarşamba

Bu çadır, yerinde bir çadır

10 Haziran 2016 Cuma, 09:15

Hasta yakınlarına iftar ikramı

Bu çadır, yerinde bir çadır

 

Her Ramazan ayı geldiğinde, yoksullara, yolda kalmışlara, iftar edemeyecek durumda olanlara ve hastanelerde hastasıyla uğraşanlara iftar ikramı yapılması gerekirken, lüks sofralarda bir birini ağırlayanların ve şov yapanların iftar ikramları hep tartışılırdı. İstanbul, Ankara, Adana gibi birçok büyükşehirde hastanelere kurulan iftar çadırı, Adıyaman’da da ilk kez kuruldu. Hasta yakınlarının oruçlarını rahat açmalarına neden olan çadır, yerinde bir çadır olarak görüldü.

Ramazan ayında, Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesine il dışından, ilçelerden ya da il merkezinden gelip, kalmak zorunda olan vatandaşlar için iftar çadırı kuran Adıyaman Belediyesi her gün yaklaşık 350 kişiye iftar imkanı sunuyor.

Bu-Cadir-Yerinde-Bir-Cadir-(7)Adıyaman 400 Yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde konaklamak zorunda olan hasta yakınları ile vatandaşlar, iftar yemeğini Adıyaman Belediyesi tarafından açılan iftar çadırında yiyebiliyor.

Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu’nun talimatı ile bu yıl 400 Yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin hemen karşısında bulunan Adıyaman Belediyesine ait otoparkta kurulan iftar çadırında her gün hasta ve hasta yakınları için iftar yemeği veren Adıyaman Belediyesi, böylelikle hasta ve hasta yakınlarının da Ramazan’ın tadına erişmesini sağlıyor.

Konu ile ilgili bilgi veren yetkililer, Ramazan ayının maneviyatını vatandaşlarla birlikte yaşamak için Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu’nun talimatıyla hastane önünde kurulan çadırda her gün yaklaşık 350 hasta ve hasta yakınına iftar yapma imkânı sağladıklarını dile getirdiler. Hasta ve hasta yakınlarının yanı sıra hastane çalışanları ile diğer vatandaşlara da ücretsiz hizmet veren iftar çadırında her gün iki çeşit yemek, çorba ya da cacık ile tatlı menüsünden oluşan bir yemek listesi hazırladıklarını da sözlerine ekleyen yetkililer, “Ramazan ayı demek paylaşmak ve dayanışma içerisinde olmak demektir. Biz de bu vesileyle daha önceki yıllarda çeşitli mahallelerimizde kurduğumuz iftar çadırımızı bu kez hastane önünde kurarak hasta, hasta yakınları ve diğer vatandaşlarımıza ulaşmayı hedefledik. Ramazan ayının heyecan ve coşkusunu bu vatandaşlarımızla birlikte yaşamak istedik. İnşallah Ramazan ayı boyunca bu projemizi sürdüreceğiz” diye konuştular.

Adıyaman Belediyesi tarafından kurulan iftar çadırında iftarını açan vatandaşlar ise duydukları memnuniyeti dile getirerek, emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz