Son Dakika
25 Mayıs 2018 Cuma

Büyükelçi, Nemrut Dağı’na hayran kaldı

29 Mart 2017 Çarşamba, 08:15

Büyükelçi, Nemrut Dağı’na hayran kaldı

 

Meksika’nın Ankara Büyükelçisi Martha Elena Federica, 2 bin 206 metre yüksekliğindeki Nemrut Dağı’na hayran kaldı.

Kommagene Uygarlığının en önemli eserlerinin bulunduğu Adıyaman’a ziyaret geçekleştiren Meksika’nın Ankara  Büyükelçisi Martha Elena Federica, tarihi ve turistik mekanları gezdi. Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Ekinci, Federica’ya eşlik etti.

Kommagene Uygarlığının önemli eserlerinden Cendere Köprüsü, Eski Kahta Kalesi ve Arsemia Ören Yerini gezen Büyükelçi Federica, daha sonra Nemrut Dağı’na çıktı. Zirvede bulunan devasa heykellere hayran kalan Federica, Adıyaman’a gelmekten son derece mutlu olduğunu kaydetti.

Büyükelçi Martha Elena Federica, “Meksika ve Türkiye gelişmekte olan iki ülke ve bu iki devlet başkanları ikişer kez birbirlerini ziyaret ettiler. İkisi de turizmde iddialı olan ülkeler. Adıyaman’daki bu değerleri gördükten sonra Türkiye’ye olan hayranlığım bir kez daha arttı. Tarihi ve turistik değerleri fazla olan bu ülkenin insanlarına hayranım. Dört yıllık görevim sonrasında Roma’ya atandım. Adıyaman’a geldiğim için son derece mutlu oldum. Eğer buraları görmeden gitmiş olsaydım çok üzülürdüm” diye konuştu.(İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
%d blogcu bunu beğendi: