Son Dakika
19 Temmuz 2018 Perşembe

“Bütün Derdimiz Toplumu Kucaklaştırmak”

17 Nisan 2015 Cuma, 11:54

HDP, Adaylarını tanıttı

“Bütün Derdimiz Toplumu Kucaklaştırmak”

Hakların Demokrasi Partisi (HDP) Adıyaman İl Başkanlığı tarafından düzenlenen kahvaltı programında HDP Adıyaman Milletvekili Adaylarını basın mensuplarına tanıttı.

Adıyaman’da, faaliyet gösteren bir otelin kahvaltı salonunda düzenlenen toplantıya, HDP Adıyaman İl Eş Başkanlarından Fahriye Akbaba, Mehmet Ali Alataş, parti üyeleri ve HDP Adıyaman Milletvekili Adayları katıldı. Yapılan kahvaltı sonrasında HDP Adıyaman İl Eş Başkanı Mehmet Ali Alataş, hedeflerinin oldukça yüksek oluğunu Adıyaman’ın ve Adıyaman halkının kazanması için ellerinden gelen bütün gayreti göstereceklerini Adıyaman çıtasını en üst seviyeye çıkartmak için mücadele edeceklerini belirtti. Başkan Alataş, Behçet Yıldırım, Ferhat Temel, Yasin Tahta, Birsen Tunç ve Ayten Yılmaz’ın HDP Adıyaman Milletvekili Adayı olduğunu söyleyerek milletvekili adaylarını tanıttı.

Derdimiz vekil olmak değil, barışı sağlamak

Tek derdinin Adıyaman’a hizmet olduğunu vurgulayan HDP Adıyaman 1.Sıra Milletvekili Adayı Behçet Yıldırım, “ Yeni bir yaşam için HDP’deyim. HDP’nin bütün halkları, toplumun bütün kesimini kapsayan bir parti. Türkiye’ye yeni bir yaşam vaat ediyoruz. Seçimin barış içerisinde, kardeşçe sonuçlanmasını diliyoruz. Bu yıl cıvıl cıvıl bir seçim kampanyası yapma niyetindeyiz. İnşallah en ufak bir provakasyon olmaz. Herkes bana neden sende heyecan yok diyor bende onlara şöyle bir cevap veriyorum, ha ben milletvekili olmuşum ha bir başkası olmuş bizler milletvekili olma derdinde değiliz. Bizim bütün derdimiz toplumu kucaklaştırmak, toplumu bir araya getirip, kardeşçe bir yaşam sağlamak. Ben ve ya bir başkası olmuş hiç önemli değil, yeter ki, halkımız zarar görmesin. Gençlerimiz ölmesin. Barış sürecini en güzel şekilde taçlandıralım sonlandıralım. Bütün herkesi aktif siyasete çağırıyoruz” şeklinde konuştu. (İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz