Bütün Adıyaman Düğün Salonu

12 Temmuz 2016 Salı, 09:06

Düğün salonları da ruhsatsız, sokak ve caddeler de…

Bütün Adıyaman Düğün Salonu

 

Adıyaman’da düğün mevsimi geldiğinde yaşananlar, bu yılda aynen yaşanmaya devam ediyor, bunun gelecek yıl yaşanmayacağına dair en ufak bir ipucu yok. Herkes kafasına göre düğün yapıyor, herkes kafasına göre mahallenin tam ortasında insanları rahatsız etmeyi umursamadan düğün salonu açıyor. Vatandaş ise sadece perişan, halini gören yok.

Adıyaman’ın her caddesi, her sokağı, her mahallesi, ana arter,

ana yol, meydan, kavşak dinlemeden herkesin düğün salonuna dönüşmüş durumda. Hiçbir kontrol, yasaklama, yönlendirme veya ikaz yok. Herkes dilediği yeri çevirerek düğün yapıyor, mahalleliyi rahatsız ediyor, trafiği allak bullak ediyor. Şikayet ettiğinde de “mutlu günlerinde” bir şey denmeyeceğini, sabredilmesini, birkaç saat sonra biteceği söyleniyor.

Terör olayları ve ülkenin her yanında patlayan bombalardan tedirgin olan vatandaşın mahallenin ortasında gelişi güzel ve hiçbir güvenlik önlemi almadan patlatılan havai fişekler de saat sınırı da tanımıyor.

Butun-Adiyaman-Dugun-Salonu-(4)Günün hangi saatinde başlamışsa, dilediği saatinde de sona erdirmek düğün sahibinin insafına kalmış durumda.

Vatandaşın şikayet etmesi işe yaramıyor, zaten düğün salonları da ruhsatsız ve mahallenin tam ortasına kuruluyor. Çevrede yaşayan insanların her gün, her gün düğün gürültüsünü çekmesi işkence mi, değil mi kimse umursamıyor.

Sanki Adıyaman’da kanun yok, yasa yok ve insanların bir diğerini rahatsız etme hakkı varmış gibi davranılıyor.

Oysa çevre kanunu var, gürültünün sınırı ve bir saati var. Düğün salonlarının nerede açılacağı, nasıl ruhsat verileceği ve düğün salonu sahiplerinin de çevreyi rahatsız etmeyecek önlemleri nasıl alacakları hepsi belli, bir kurala, kaideye ve hassasiyete bağlanmış ama Adıyaman, bütün bunların dışında; kafası esen düğün salonu açar, kafası esen dilediği yerde düğün yapar, sonuna kadar kornaya basar, trafiği allak bullak ederek delicesine araç sürer dururlar.

Bu durumdan rahatsız olan vatandaşlar da, sorunun çözümünü yıllardır beklediği gibi, yıllarca da beklemeye devam eder…

Güne Bakış Haber Merkezi

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz