Burası köy değil, şehir

09 Temmuz 2015 Perşembe, 10:34

Şehrin ortasında asfalt yok, tozlu yolda eylem var

Burası köy değil, şehir

 

Adıyaman’da, yollarının tozlu ve bozuk olmasından şikayetçi olan mahalle sakinleri, yol ortasına bıraktıkları sandalyeler üzerinde bir süre oturarak eylem gerçekleştirdi Ulucami Mahallesi 806 Sokakta yaşayan vatandaşlar ise, belediye yetkililerinin kendilerini tozdan kurtarmasını, yollarının asfalt olmasını istiyorlar.

Alitaşı Mahallesi, Küme Evleri yolunun bozuk ve tozlu olmasından şikayetçi olan vatandaşlar yetkililerin biran önce kendilerine yol için çözüm bulmalarını istediler. Mahalle sakinleri, mahallede astım hastası ve yaşlı olan kişilerin bulunduğunu ve geçen arabalardan olayı yolda kalkan tozdan dolayı sıkıntılar yaşadıklarını belirttiler. Sıkıntı içerisinde sıkıntı yaşadığını belirten mahalle sakinleri, “Yolumuz tozlu ve bozuk. Bu bozuk yoldan geçen arabaların kaldırdığı tozdan oldukça rahatsız oluyoruz. Ne kapı pencerelerimizi aça biliyoruz neden bahçelerimizde yetişen meyve ve sebzelerimizden verimli ürün ala biliyoruz. Biz meyve sebzeleri de geçtik, kapı ve pencerelerimizi de geçtik burada astım hastası ve yaşlı olan birçok insan var. Tozdan dolayı astım hastası olan hastalarımız fenalaşıyor zaman zaman zor durumlar geçiriyorlar. Bizler yetkililerimizden bu yola bir çözüm bulunmasını istiyoruz” şeklinde konuştular.

Mahalle sakinleri, yola bir çözümün bulunmaması takdirinde bir kepçe kiralayıp yolun her iki tarafını kazarak, yolu trafiğe kapatacaklarını vurguladılar.

 

Şehrin Ortasında, Asfalt Yok!

Adıyaman merkez Ulucami Mahallesi 806 Sokakta yaşayan vatandaşlar, belediye yetkililerinin kendilerini tozdan kurtarmasını istedi.

Adıyaman Kalesi yakınlarında bulunan 806 sokakta asfalt yapılmamasından ve molozlar olmasından dolayı mahalle yaz aylarında toz, kış aylarında çamurdan kurtulmuyor. Mahalle sakinleri, belediye ekiplerinin yaz mevsimiyle birlikte ciddi bir asfaltlama çalışması içerisine girdiğini ve kendi mahallelerinde de asfaltlama yapmasını istediler.

Mahalle sakinleri dar olan sokakları molozların daha da daralttığını belirterek, çalışma yapılmasını talep ettiler.(İHA)

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz