Adıyaman

Bulvarın ilk battı çıktısına kazma vuruldu

Kılınç’tan Battı-Çıktı Teşekkürü

Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç’ın seçim öncesi vaatleri arasında bulunan Atatürk Bulvarı üzerine battı-çıktı projesi için ilk kepçe vuruldu. Başkan Kılınç, Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen çalışmalardan dolayı Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı yetkililerine ve AK Parti Adıyaman milletvekillerine teşekkür etti. Çalışma nedeniyle Belediye Otobüslerinin Güzergahı Geçici Olarak Değiştirildi.

Karayolları Bölge Müdürü Kenan Keskin, Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç’ı makamında ziyaret ederek, Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından Adıyaman’da gerçekleştirilecek olan çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Karayolları 8. Bölge Müdürü Kenan Keskin ile Karayolları 87. Şube Şefi Emrullah Metin, Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından Adıyaman’da gerçekleştirilmesi planlanan projeler hakkında bilgi vermek ve görüş alışverişinde bulunmak için Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç’ı makamında ziyaret etti.

Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette, özellikle il merkezinin kuzeyinden geçmesi planlanan 27 kilometrelik kuzey çevreyolu ile Atatürk Bulvarı’ndaki düzenlemeler hakkında bilgi alan Başkan Kılınç, Karayolları Bölge Müdürü Keskin’e ve Karayolları Genel Müdürlüğü yetkililerine gösterdikleri gayretli çalışmalardan dolayı teşekkür etti.

Kılınç’tan Teşekkür

Adıyaman’ın temel sorunlarını ortadan kaldırmak için göreve seçildiği günden bu yana gayretle çalışan Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, seçim öncesi sözünü verdiği Atatürk Bulvarı üzerine battı-çıktı projesinin ilk kepçesinin vurulmasından dolayı Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’a, Bakan Yardımcısı Enver İşkurt’a, bakanlık çalışanlarına, Karayolları Genel Müdürlüğü ve Bölge Müdürlüğü yetkililerine ve projenin başından bu yana takipçisi ve ısrarcısı olan AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Ahmet Aydın ile AK Parti Adıyaman milletvekillerine ve AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin’e teşekkür etti.

Başkan Kılınç konu ile ilgili yaptığı açıklamada, nüfusu hızla artan Adıyaman için oldukça önemli sayılan bir projenin daha hayata geçirilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “AK Parti hükümeti ile birçok önemli yatırımı alan Adıyaman’ımızda büyük bir projenin daha ilk kepçesi vuruldu. Adıyaman trafiğine ciddi bir ivme kazandıracağını düşündüğümüz battı-çıktı çalışmaları Altınşehir mevkii Adıyaman Üniversitesi önünde başladı. Bu projenin böyle önemli bir aşamaya gelmesinde katkısı olan başta bakanlık yetkililerimiz ve Adıyaman milletvekillerimiz olmak üzere herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Battı-çıktı çalışması için yapılacak kazı işlemleri sırasında Adıyaman Belediyesi olarak kendilerinin kanalizasyon, yağmursuyu ve içme suyu hattı döşeme çalışması yapacaklarını da sözlerine ekleyen Başkan Kılınç, el birliğiyle Adıyaman’ı hak ettiği yere getireceklerini yineledi.

Belediye Otobüslerinin Güzergahı Geçici Olarak Değiştirildi

Adıyaman Belediyesi’nden yapılan açıklamada, Adıyaman Üniversitesi önünde sürdürülen battı-çıktı çalışmalarından dolayı belediye otobüslerinin güzergahının geçici olarak değiştirildiği belirtildi.

Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından Atatürk Bulvarı Adıyaman Üniversitesi önünde sürdürülen battı-çıktı çalışmalarından dolayı Adıyaman Belediyesi’ne ait şehir içi yolcu otobüslerinin güzergahının geçici olarak değiştirildiği açıklandı.

Yapılan açıklamada, Atatürk Bulvarı üzerinde ve 3. Çevreyolu’nda hizmet veren otobüslerin geçici olarak; Altınşehir’in güney kısmından başlayarak, Karaali Köprüsü, oradan da Eğriçay Parkı ve son olarak Atatürk Bulvarı güzergahını kullanacağı açıklandı.

Yetkililer, vatandaşların mağdur olmaması için gerekli hassasiyeti göstermelerini istedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu