Bulvara alt geçit geliyor

06 Aralık 2016 Salı, 07:40

Karayolları Şefliği yeşil alan oluyor

Bulvara alt geçit geliyor

Çeşitli açılış ve programlara katılmak üzere ilimize gelen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın, Adıyaman Belediyesi ziyaretinde verdiği müjdeler Adıyamanlıları sevindirdi.

Kahta-Narince-Siverek yolunun 41 kilometrelik birinci kısım asfaltının temel atma törenine katılmak üzere geldiği Adıyaman’da birbirinden önemli müjdeler veren Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Adıyamanlıları sevindirdi.

Adıyamanlıların yıllardır üzerinde durduğu hızlı trenle müjdesinden sonra Adıyaman Belediyesi ziyaretinde Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu’dan çalışmaları hakkında bilgiler alan Bakan Arslan, Başkan Kutlu’nun özellikle dikkat çektiği çevreyolu, Atatürk Bulvarındaki battı-çıktı ve Karayolları Lojmanlarının devriyle ilgili önemli müjdeler verdi. Belediye Şeref Defteri’ni imzalayan Arslan, Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu’ya yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

Vali Abdullah Erin, TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, AK Parti Milletvekilleri İ. Halil Fırat ve Salih Fırat ile AK Parti İl Başkanı Abdurrahman Dimez’in de katıldığı ziyarette bir konuşma yapan ve 14 yıldır Adıyaman ve ülkenin dört bir tarafında çok önemli yatırımlar yapıldığını belirten Bakan Arslan, yeni beklentiler ve talepleri karşılamak için çok çalıştıklarını dile getirerek şunları söyledi: “Ülke genelinde yapımını tamamladığımız ve devam ettiğimiz onlarca proje ile dünya genelinde ses getiren ülkemiz bu önemli projelerin yanı sıra bölgesel projelerde de çok önemli adımlar atmaktadır. Örneğin Adıyaman’daki Nissibi Köprüsü bölge için çok önemli bir yere sahiptir. Bugün bu köprünün bağlantı yollarının temelini attık. AK Parti olarak yapmayacağımız şeylerden bahsetmiyoruz. Milletvekillerimizle, belediye başkanımızla, valimizle daha önce üzerinde çalıştığımız, Gölbaşı ilçesinden Adıyaman’a 62 kilometrelik hızlı tren projesinin müjdesini vermiştik. Bunların yanında belediye başkanımızın özellikle üstünde durduğu Üniversite Kavşağı ile Hastane ve Otogar kavşağı ile ilgili de Karayolları Genel Müdürlüğümüz çalışmalara başladı. Gereği en kısa sürede yapılacak. Yine başkanımızın üzerinde durduğu bir başka konu olan çevreyoluyla daha önce şehrin içerisinde düşünülmüştü. Ancak şehrin imar planı yapıldığında bu alanların imara açılacağı ve şehrin bu tarafa doğru büyüyeceği öngörüsü olduğu için yeni bir güzergâh belirlendi. Mesafenin biraz daha uzun olmasıyla birlikte, bir yay şeklinde olacak yeni yolun şehri ilerleyen süreçte bölmemesini istedik. Bu konuda üzerimize düşeni yapıyoruz. İnşallah projesi biter bitmez sıra yapımına gelecek. Son olarak, Karayolları Lojmanlarının olduğu yerle ilgili de bir talep vardı. Çok güzel bir yerde bulunan bu lojmanın, toplumun genel menfaatine fayda sağlayacak şekilde değerlendirmesini bizde istiyorduk. Bunun için toplumun genel menfaati için buranın yeşil alan olması en doğrusuydu. İnşallah belediyemiz tarafından Karayolları’nın ihtiyaçlarını karşılanacak ve Karayolları’mız da bu yeri belediyemize devredecek. Bununla ilgili çalışmalar tamamlandı. Adıyaman’a hayırlı olsun. Biz her zaman Adıyaman’ın ve Adıyamanlıların yanındayız.”

Program sonunda Başkanımız Kutlu, Bakan Ahmet Arslan’a Adıyaman’ı temsil eden hediyeler takdim etti.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz