Adıyaman

Bu çocuklar okula gitsin

Çocuk Dilenciler Gün Geçtikçe Çoğalıyor

Bu çocuklar okula gitsin

 

Adıyaman’da, yaşı küçük çocukların peçete satıcılığı ile dilenciliği her geçen gün artış gösterirken, çocukların sokaklarda peçete satmaları ve dilenmeleri bazen tepkilere bazen de duygusal anların yaşanmasına neden oluyor.

ADIYAMAN'DA ÇOCUK DİLENCİLER GÜN GEÇTİKÇE ÇOĞALIYORYaşıtları parklarda oyun oynarken, sokakta çalışan çocuklar ise, evlerine ekmek götüre bilmenin telaşı içerisinde para kazanmak için çaba sarf ediyorlar. Sokakta çalışarak peçete satmaya çalışan veya vatandaşlardan dilenen yaşı küçük çocuklar çoğu zaman tepkilere, bazen ise, duygusal anların yaşanmasına neden oluyor. Kimi vatandaşlar, sokakta dilendirilen çocukların duygu sömürüsü ile kolay para kazanmaya alıştırıldığını savunarak tepki gösterirken bazı vatandaşlar da yaşı küçük çocukların sokakta çalışmasının tehlikeli olduğuna vurgu yapıyor.

Soğuk havaya rağmen dışarıda dolaşmasına üzüldüğünü belirten vatandaşlar da, “Çocukların sokaklarda çalışması kadar tehlikeli hiç bir şey yoktur. Bu durumun önüne geçilmesi gerekmektedir. Adıyaman’da, her geçen gün çocuk dilenciler ile çocuk çalışanlar çoğalmaktadır. Bunun önüne geçilmesi gerekiyor. Kimsenin bu soğuk havada sokaklarda çalışmasını istemeyiz. Küçük bedenleriyle sokaklarda çalışmalarına dayanamıyoruz. Yazık günah. Çoğu zaman onları gördüğümüzde adeta içimiz parçalanıyor” şeklinde konuştu.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı