Adıyaman

“Bombacıların Adıyamanlı Olmasından Utanıyoruz”

Adıyamanlılar İŞİD’le anılmaktan rahatsız

“Bombacıların Adıyamanlı Olmasından Utanıyoruz”

 

Adıyamanlı vatandaşlar, 5 Haziran’da HDP’nin Diyarbakır mitinginde, 20 Temmuz’da Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde ve 10 Ekim’de Ankara’da yaşanan patlamalarda canlı bombaların Adıyamanlı olmasından utanç duyduklarını söylediler.

Adıyamanlılar, 5 Haziran’da HDP mitinginde bombalı saldırı sonucunda onlarca kişinin ölümüne ve yüzlerce kişinin yaralanmasına neden olan patlamayı gerçekleştiren Orhan Gönder’in, 20 Temmuz tarihinde Şanlıurfa’nın Suruç ilçesi Amara Kültür Merkezinde yaşanan canlı bombalı saldırısını düzenleyen Şeyh Abdurahman Alagöz’ün ve 10 Ekim’de Ankara’da yaşanan patlamada bombacılardan Yunus Emre Alagöz’ün Adıyamanlı olmasından dolayı üzüntü içerisinde olduklarını belirttiler.

Üç bombacının da Adıyamanlı olmasından büyük bir utanç içerisinde olduklarını belirten vatandaşlar, “3 bombacının da Adıyamanlı olmasından büyük bir utanç duyuyoruz. Adıyaman bugüne kadar birlik ve beraberliğin sağlandığı kardeşlik duygusunun pekiştiği bir ildi. Son zamanlarda yaşanan bu patlamalarla beraber Adıyaman’ın adı çok kötü bir şekilde yayılmaya başladı. Adıyaman devletini, milletini, bayrağını ve vatanını seven bir ildir. 3-5 kişinin yaptığı pislik bütün ile yapıştırılmamalıdır. Huzur kenti olan bu şehrimiz bu olaylardan önce örnek bir il olarak gösterilirken bu olaylar sonrasında daha farklı bakılmaya başlandı. Bizler batıya ve ya başka bir ile 02 plakalı araçlarımızla gitmeye korkar olduk. Mevsimlik işçilerimiz zaman zaman saldırılarla karşılaşıyor, ve Adıyaman’da, bir başka ile üniversite okumaya giden öğrencilerimiz zor durumlarla karşılaşa biliyor. Bizler çok üzgünüz ve onların Adıyamanlı olmasından da büyük bir utanç duyuyoruz” şeklinde konuştular.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı