“Bölgeye Örnek Tesisler Bizleri Mutlu Ediyor”

02 Haziran 2015 Salı, 10:55

Aydın’dan OSB’ye Ziyaret

“Bölgeye Örnek Tesisler Bizleri Mutlu Ediyor”

 

Secim çalışmaları kapsamında Adıyaman Organize Sanayi Bölgesindeki fabrikaları ziyaret eden AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, işletme sahipleri ve fabrika çalışanlarından dua ve destek beklediklerini söyledi.

Adıyaman organize sanayi bölgesinde yeni fabrikaları görmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın; “Organize sanayi bölgemiz her geçen gün kendi geliştiriyor. Hem alan olarak gelişmenin yanı sıra hem de nitelikli bir takım iş sahalarını görmek mümkün. Fabrikaları ziyaretimiz esnasında işletme yetkilileri hep kalifiye eleman, çalıştıracak eleman bulamamaktan şikayetçi olduklarını gördük, bir çok makinenin elaman yokluğundan çalışmayıp boş yere yattığını gördük. Birçok yatırımcımız biz Adıyaman’da fabrika açmak istiyoruz ama çalıştıracak eleman noktasında büyük sıkıntılar yaşandığını bildiğimiz için yatırım yapmaya cesaret edemiyoruz diyorlar. Oysa Adıyaman’da işsizlik var, ırgat kenti deniyor ama binlerce kişiyi çalıştırmaya hazır fabrikalarımız, yatırımcılarız ise işçi bulamamaktan şikayetçi. Bir taraftan iş yek deniyor, bir taraftan işçi yok deniyor. Fabrika sahiplerinin bize söylediği bu ilde işsizlik yok, iş beğenmemezlik var deniliyor. Eskiden siyasetçilere gidildiğinde, devlet adamların yanına gidildiği zaman ilimize ilçemize bir fabrika yapılmasını istiyoruz derlerdi. Şimdi fabrika çok, işçi yok. Ben buradan işim yok diyen kardeşlerimize çağrıda bulunuyorum. Fabrikalara müracaat etsinler, hem meslek öğrensin, hem para kazansın. Özel sektör yatırımları da gittikçe kendini geliştiriyor. Bu manada büyüme var, gelişme var. Devlet yatırımları devam ediyor ama özel sektörde kendisini geliştiriyor, yeni yatırımlara imza atıyor. Organize sanayi bölgemizde yeni yapılan kamulaştırmanın ardından 22 fabrikamızın inşaatı devam ediyor. İlimizde bu güzel tesisleri görmek, bölgeye örnek tesislerin olduğunu görmek bizleri mutlu ediyor. Bu vesileyle emek sağlayan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Organize Sanayi Bölgesinde yeni işletmeleri, yeni iş kollarını görmenin sevincini yaşadıklarını belirten AK Parti Merkez İlçe Başkanı Hakan Gürsoy; “Organize Sanayi Bölgemizdeki işletmelerimizi AK Parti Grup Başkanvekilimiz ile birlikte gezme fırsatımız oldu. İşletme sahipleriyle yapmış olduğumuz görüşmelerde onların sorun ve sıkıntılarını dinledik. Farklı branşlarda üretim yapan fabrikaları görmek bizleri mutlu etti. Bütün yatırımcılarımıza bol kazançlar dilerim” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden MÜSİAD Adıyaman Şube Başkanı ve Şenka Yönetim Kurulu Başkanı Şerif Yıldırım; “AK Parti Grup Başkanvekilimiz ve AK Parti Merkez ilçe başkanımızın Organize Sanayi Bölgesini ziyaret edip sorunları yerinde görmesi, işletme sahiplerinin sorunlarını yerinde dinlemesi bizleri sevindirmiştir. AK Parti Grup Başkanvekilinin de belirttiği üzere ilimizde bir çok fabrikamız elaman aramakta, çalıştıracak elaman bulamamakta. MÜSİAD olarak bu konuyu daha önce bizlerde dile getirmiştik. Sayın vekilimizde Organize sanayi bölgesindeki fabrikaları ziyareti esnasında işletmelerin eleman bulmakta güçlük çektiğini tespit etmiş. MÜSİAD olarak bu konuda yapmış olduğumuz tespitlerin ne kadar doğru olduğunu gösteriyor. Bu konuda çağrımızı tekrar yineliyorum Adıyaman hepimize yeter, Adıyaman’da işsizlik diye bir sorun olmaz. Yeter ki çalışmayı bilelim, istemeyi bilelim ve üretmeyi bilelim. İllaki bir devlet kapısında taşeron elemanı olarak çalışmayı düşünmeyelim. Eskiden fabrikalar büyük bir iş kapısıydı. Oysa organize sanayi bölgesindeki fabrikalarımızın çoğu pankartlar asarak çalıştıracak eleman arıyor. Bunları değerlendirelim. Gençlerimiz hem para kazanacak, hem de çalıştıkları iş kolunda birer meslek öğrenmiş olacaklar. Bizlere nezaket ziyaretinde bulunan AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın’a ve beraberindeki heyete teşekkür ediyorum” dedi.

Organize Sanayi Bölgesinde yapılan bir çok yatırımda ve sorunların çözümü noktasında AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın’ın büyük çabaları olduğunu belirten Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Çelenk; “Sayın vekilimiz çabasıyla gerçekleştirdiğimiz kamulaştırma sayesinde 56 adet arsa ürettik. Bunlar arasından 4 fabrika hizmete girdi, 22 fabrikamızın inşaatı devam etmekte diğer kalanlar ise ruhsat ve diğer çalışmalarını sürdürmekte öyle zannediyorum ki bir yıl içerisinde 56 yeni fabrikamız hizmete girmiş olacak. Şu an itibarıyla organize sanayi bölgemizde 5 kardeşimiz çalışmakta, 56 fabrikanın hizmete girmesiyle hedefimiz çalışan sayısını 5 binden 10 bine çıkarmaktır. Teşvik yasasıyla bir kısım sıkıntı yaşandı. O sıkıntı da aşıldığı takdirde bu sayı bana göre 20 bin çalışana ulaşacaktır. Bu vesileyle AK parti grup başkanvekilimize ve beraberindeki heyete ziyaretlerinden ötürü teşekkür ediyorum” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz