Adıyaman

BM’den Erdoğan Öz’e Teşekkür

Kadın Sağlığı Danışma Merkezlerinin devir süreci çalıştayında  Adıyaman İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Erdoğan Öz’e, Kadın Sağlığı Danışma Merkezlerinin Sağlık Bakanlığına devri ile ilgili çalışmalara verdiği destek ve katkıdan dolayı teşekkür belgesi verildi.

İzmir’de yapılan Kadın Sağlığı Danışma Merkezlerinin devir süreci çalıştayına katılan Adıyaman İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Erdoğan Öz’e, UNFPA (Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu) temsilcisi Karl Kulessa, Kadın Sağlığı Danışma Merkezlerinin Sağlık Bakanlığına devri ile ilgili çalışmalara verdiği destek ve katkıdan dolayı teşekkür belgesi taktim etti.

UNFPA, Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu, her gebeliğin istenilen gebelik olduğu, her doğumun güvenli gerçekleştiği ve her gencin potansiyelinin tamamını kullanabildiği bir dünyaya ulaşmak amacında programlar yürüten Birleşmiş Milletler ’in öncü temsilciliğidir. Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu, kadınların ve gençlerin sağlıklı ve verimli yaşamlar sürdürebilmeleri için imkanları artırmak konusunda çalışmaktadır. Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu çalışmalarına 1969 yılında başlamış ve 1971 yılından beri de Türk hükümetiyle birlikte çalışmalarını sürdürmektedir. Çalışmalarına proje bazlı olarak başlayan Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu, ilk çok yıllık Ülke Programını, 1988-1992 yılları arasında gerçekleştirmiştir. Şu anda ise, Altıncı Ülke Programı (2016-2020) yürütülmektedir.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu