Son Dakika
24 Mayıs 2018 Perşembe

Bir yıl sonra Adıyaman valisi değişti

22 Haziran 2017 Perşembe, 10:54

İstanbul Vali Yardımcısı, Adıyaman’a Vali Oldu

Bir yıl sonra Adıyaman valisi değişti

 

Geçen yıl 16 Nisan’da Adıyaman’a atanan, bir ay sonra 15 Temmuz darbe girişimiyle karşılaşan Adıyaman Valisi Abdullah Erin, bir yıllık Adıyaman görevinden sonra Şanlıurfa’ya vali olarak atandı.  İçişleri Bakanlığının Resmi Gazete’de yayımlanan Valiler Kararnamesi ile Adıyaman Valiliğine İstanbul Vali Yardımcısı Nurullah Naci Kalkancı atanırken, Adıyaman Valisi Abdullah Erin ise Şanlıurfa Valiliğine atandı. Güneydoğu Anadolu bölgemizde 9 ilin valisi değişti. Türkiye genelinde 41 ilin valisi değişti, 12 kaymakam vali olarak atandı. İçişleri Bakan Yardımcısı ile 19 vali merkeze çekildi. Darbeci askerlere meydan okuyan Sakarya Valisi Coş, merkeze alındı.

Resmi Gazete’de yayımlanan Valiler Kararnamesi’ne göre; 41 ilin valisi değişti, 12 ilçenin kaymakamı vali olarak atandı ve İçişleri Bakan Yardımcısı Sebahattin Öztürk ile 19 vali merkeze çekildi.

Vali atamalarına ilişkin kararname Resmi Gazete’de yayımlandı. Bugünkü sayıda yayımlanan kararnameye göre; aralarında İçişleri Bakan Yardımcısı ile 19 vali merkeze atanırken, 41 ilin valisi değişti ve 12 kaymakam vali olarak çeşitli illere atandı. Merkez valiliğine atanan isimlerin arasında Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş da yer aldı. Vali Coş 15 Temmuz 2016’da Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarının gerçekleştirdiği darbe girişimi sırasında eline aldığı otomatik tüfekle darbeci askerlere meydan okumuştu.

İçişleri Bakan Yardımcısı Sebahattin Öztürk, Ağrı Valisi Musa Işın, Amasya Valisi İbrahim Özefe, Aydın Valisi Ömer Faruk Koçak, Çankırı Valisi Mesut Köse, Denizli Valisi Ahmet Altıparmak, Eskişehir Valisi Azmi Çelik, Iğdır Valisi Ahmet Turgay Alpman, Karaman Valisi Süleyman Tapsız, Malatya Valisi Mustafa Toprak, Muğla Valisi Amir Çiçek, Niğde Valisi Etcan Peynircioğlu, Osmaniye Valisi Kerem Al, Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Samsun Valisi İbrahim Şahin, Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, Tokat Valisi Cevdet Can, Uşak Valisi Ahmet Okur ve Van Valisi İbrahim Taşyapan, merkez valiliğine çekildi.

Kilis Valisi İsmail Çataklı İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığına, Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz Afyonkarahisar Valiliğine, Bilecik Valisi Süleyman Elban Ağrı Valiliğine, Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger Aydın Valiliğine, Bayburt Valisi İsmail Ustaoğlu Bitlis Valiliğine, Giresun Valisi Hasan Karahan Denizli Valiliğine, Kocaeli Valisi Hasan Bahri Güzeloğlu Diyarbakır Valiliğine, Mersin Valisi Özdemir Çakacak Eskişehir Valiliğine, Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy Kocaeli Valiliğine, Zonguldak Valisi Ali Kaban Malatya Valiliğine, Şırnak Valisi Ali İhsan Su Mersin Valiliğine, Kırklareli Valisi Esengül Civelek Muğla Valiliğine, Afyonkarahisar Valisi Aziz Yıldırım Muş Valiliğine, Muş Valisi Seddar Yavuz Ordu Valiliğine, Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu Sakarya Valiliğine, Tunceli Valisi Osman Kaymak Samsun Valiliğine, Adıyaman Valisi Abdullah Erin Şanlıurfa Valiliğine, Karabük Valisi Mehmet Aktaş Şırnak Valiliğine, Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu Van Valiliğine, Bitlis Valisi Ahmet Çınar Zonguldak Valiliğine, Merkez Valisi Mehmet Tekinarslan Kilis Valiliğine atanırken İstanbul Valiliği Vali Yardımcısı Nurullah Naci Kalkancı Adıyaman Valiliğine, Tavas Kaymakamı Osman Varol Amasya Valiliğine, İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Emin Bilmez Ardahan Valiliğine, İznik Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan Bayburt Valiliğine, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Tahir Büyükakın Bilecik Valiliğine, Mamak Kaymakamı Ali Mantı Bingöl Valiliğine, Akdeniz Kaymakamı Hamdi Bilge Aktaş Çankırı Valiliğine, Hukuk Müşaviri Çetin Oktay Kaldırım Elazığ Valiliğine, Nizip Kaymakamı Harun Sarıfakıoğlulları Giresun Valiliğine, Osmangazi Kaymakamı Enver Ünlü Iğdır Valiliğine, Mülkiye Başmüfettişi Kemal Çeber Karabük Valiliğine, İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdür Yardımcısı Fahir Meral Karaman Valiliğine, Gaziosmanpaşa Kaymakamı Yaşar Karadeniz Kastamonu Valiliğine, Bağcılar Kaymakamı Orhan Çiftçi Kırklareli Valiliğine, Pendik Kaymakamı Yılmaz Şimşek Niğde Valiliğine, Mülkiye Başmüfettişi Ömer Faruk Coşkun Osmaniye Valiliğine, Ezine Kaymakamı Ali Fuat Atik Siirt Valiliğine, İçişleri Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Ömer Toraman Tokat Valiliğine, Kadıköy Kaymakamı Tuncay Sonel Tunceli Valiliğine ve Sincan Kaymakamı Salim Demir Uşak Valiliğine atandı.

 

Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı oldu

İçişleri Bakanlığının Resmi Gazete’de yayımlanan Valiler Kararnamesi ile Adıyaman Valiliğine İstanbul Vali Yardımcısı Nurullah Naci Kalkancı atandı.

Resmi Gazete’de yayımlanan Valiler Kararnamesi ile 19 vali merkeze çekilirken, 41 ilin valisi değişti. Kararname ile Adıyaman Valisi Abdullah Erin Şanlıurfa Valiliğine, İstanbul Vali Yardımcısı Nurullah Naci Kalkancı Adıyaman Valiliği görevine getirildi.

Nurullah Naci Kalkancı yaklaşık 4 yıl boyunca Eskişehir vali yardımcılığı görevini yürüttükten sonra 2015 yılında İstanbul Vali Yardımcılığına atandı. Nurullah Naci Avcı yaklaşık 2 buçuk yıldan beri İstanbul’da görev yapıyordu.

Adıyaman Eski Valisi Abdullah Erin ise, 16 Haziran 2016 tarihinde Adıyaman’a Vali olarak atandıktan bir yıl sonra Şanlıurfa Valiliği görevine atandı.

 

 

Güneydoğu’da 6 ilin valisi değişti 

Bakanlar Kurulunca hazırlanan Valiler Kararnamesiyle, Güneydoğu’daki 6 ilin valileri değişti. Diyarbakır’a atanan Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, heyecanını sosyal medya hesabında paylaştı. Bu arada Güzeloğlu ile Diyarbakır Valisi Aksoy ikinci kez yer değiştirdi.

Bakanlar Kurulunca hazırlanan Valiler Kararnamesi, Resmi Gazete’de yayımlandı. Kararname ile Türkiye genelinde 40, Güneydoğu’da ise 6 ilin valileri değişti. Kararnameyle, Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy Kocaeli’ne, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ise Diyarbakır Valiliğine atandı. Vali Aksoy ve Vali Güzeloğlu, 2010 yılında da Samsun ve Mersin valileri olarak yer değiştirmişlerdi. Vali Güzeloğlu, kararnamenin açıklanmasının ardından sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Diyarbakır’a atanmasının heyecanını paylaştı. Güzeloğlu, “1 Ekim 2014’ten itibaren büyük bir onur ve sorumlulukla görev yaptığım Kocaeli Valiliğinden kadim kent Diyarbakır Valiliğine atandım. Bu onurlu ve sorumlu göreve bizleri layık gören Sayın Cumhurbaşkanım ve devlet büyüklerimize teşekkür ediyorum. Rabbim mahcup eylemesin. Üç yıla yakın süre hizmet ettiğimiz Kocaelimizin güzel insanlarına bizlere olan güven ve sevgileri için çok teşekkür ediyorum. Diyarbakırlı aziz hemşehrilerime hizmet etme heyecanı içinde selam, sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum. En kısa zamanda görüşmek dileğiyle” dedi.

Öte yandan, Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz Afyonkarahisar Valiliğine, Ezine Kaymakamı Ali Fuat Atik Siirt Valiliğine, Şırnak Valisi Ali İhsan Su Mersin Valiliğine, Karabük Valisi Mehmet Aktaş Şırnak Valiliğine, Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna Merkez Valiliğine, Adıyaman Valisi Abdullah Erin Şanlıurfa Valiliğine, İstanbul Vali Yardımcısı Nurullah Naci Kalkancı Adıyaman Valiliğine, Kilis Valisi İsmail Çataklı İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığına ve Merkez Valisi Mehmet Tekinarslan Kilis Valiliğine atandı.(İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
%d blogcu bunu beğendi: