Anasayfa / Adıyaman / “Bir destanı birlikte yazdık”

“Bir destanı birlikte yazdık”

Adıyaman 15 Temmuz’da tek yürek oldu

“Bir destanı birlikte yazdık”

 

Adıyaman’da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle yüzlerce kişi hükümet meydanında toplandı.  Gecede Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, AK Parti Milletvekilleri Ahmet Aydın, İbrahim Halil Fırat ve Muhammed Fatih Toprak birer konuşma yaptı. Konuşmacılar, 15 Temmuz hanin darbe girişimine milletin karşı koyarak bir destan yazdığına dikkat çekildi.

15 Temmuz hain darbe girişimini kahramanlık destanına dönüştüren milletimiz, 15 Temmuz’un yıl dönümünde yine meydanları boş bırakmadı. Binlerce vatandaş, Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, İbrahim Halil Fırat, Muhammed Fatih Toprak, Yakup Taş, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talha Gönüllü, Cumhuriyet Savcısı Fatih Karabacak, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, kurum müdürler, STK temsilcileri ile birlikte AK Parti Adıyaman İl Başkanlığı önünden hükumet meydanına kadar yürüyüş yaptı. İl protokolünün de arasında bulunduğu yürüyüşe mehteran takımı ve İl Jandarma Komutanlığına bağlı askerlerde eşlik etti.

 

Büyük mutluluk ve gurur duyuyorum

Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı ise konuşmasında, “Vatanına tek tek sahip çıkan, vatanın bölünmez bütünlüğüne, milletinin birlik ve beraberliğine ve devletine sahip çıkan, demokrasisine sahip çıkan, seçilmiş cumhurbaşkanına sahip çıkan hükümetinin yanında duran, gerekirse bunun için canını feda etmeye hazır olan Adıyamanlılarla birlikteyiz. Çok büyük bir mutluluk ve gurur duyuyorum. Hepsinin yüreği vatan için çarpıyor. Hepsinin kalbi vatanın birliği ve beraberliği için ülkenin huzuru, güveni, demokrasisi ve bunun devamı için, hainlere asla fırsat vermeyeceklerini haykırmak için bu meydanlarda toplanmış bulunuyorlar” ifadelerini kullandı.

 

Tanklara karşı destan yazıldı

Gecede konuşan AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, “Adıyaman nasıl 15 Temmuz’da büyük bir tarih, büyük bir destan yazdıysa nasıl ki bu büyük millet Türkiye’nin her tarafında cumhurbaşkanıyla, başkomutanıyla birleşip caddeleri, sokakları doldurup imanlı göğüsleriyle o paslı tanklara karşı destan yazdıysa, nasıl iradesine sahip çıktıysa bugün yine bir demokrasi kahramanı olan bu millet o günü unutturmamak adına yine meydanlarda” dedi.

 

Hainler cezasını görecek

AK Parti Adıyaman Milletvekili İbrahim Halil Fırat ise, “15 Temmuz gecesi millet nasıl bir araya gelip o darbecilere karşı dimdik durmuşsa bugün yine aynı şekilde burada milletimiz o günün ikinci yılında hep birlikte o günü şehitlerimizi anmak adına bir aradayız. Gazilerimize Allah’tan şifalar diliyoruz. Bakın o gece bu millete kurşun sıkan hainler ve alçaklar, inşallah Allah’ın izniyle tek tek cezalarını görüyorlar” şeklinde konuştu.

 

Aynı aşkla meydanlardayız

AK Parti Adıyaman Milletvekili Muhammed Fatih Toprak ise, “On binler şuanda meydanlarda toplanmış bulunuyor. Adıyaman’ımız devletine, milletine, vatanına, bayrağına sevdalı bir millet. Bizler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, Adıyaman’da, 15 Temmuz 2016’da sahip çıktık. Bugün yine aynı aşk ile yine meydanlardayız, alanlardayız. Buradan bütün dünyaya sesimizi duyuruyoruz. Diyoruz ki, bizler Recep Tayyip Erdoğan’ın sevdalısıyız. Biz devletimize, milletimize ve bayrağımıza sevdalıyız” diye konuştu.

 

Vatanımızı alçaklara bırakmayacağız

Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, tüm Adıyamanlılara 15 Temmuz’da gösterdiği duruştan dolayı teşekkür etti. Vatanı alçaklara, şerefsizlere bırakmayacaklarını da sözlerine ekleyen Başkan Kutlu, şunları dile getirdi: “Adıyaman’ımıza bugüne kadar hiç düşman giremedi. 15 Temmuz’da da hainler, şerefsizler, alçaklar Adıyaman’da burunlarını inlerinden çıkaramadı. 15 Temmuz akşamı 40 günlük bebekten 90 yaşındaki dedelerimize ve ninelerimize kadar, kadınıyla-erkeğiyle, Türküyle Kürt’üyle, Alevi’siyle Sünni’siyle, sağcısıyla solcusuyla hepimiz tek yürek olduk ve hainlere karşı dim dik karşı durduk. İnşallah Rabbimin izni, milletimizin de duruşuyla vatanımızı alçaklara ve şerefsizlere bırakmayacağız.”

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan Halka Hitap Etti

Protokol konuşmalarının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın halka hitabı da meydanda bulunan halka canlı olarak izletildi. Saatler 00.13’ü gösterdiğinde ise tüm camilerde ve meydanda salâ okundu. Daha sonra demokrasi nöbeti tutan vatandaşlara Adıyaman Belediyesi tarafından çeşitli ikramlarda bulunulan program boyunca belediye otobüslerini halka ücretsiz olarak hizmet verdi. Adıyaman Belediyesi, gece boyu süren etkinliklerde vatandaşların yeme ve ulaşım gibi ihtiyaçlarının yanı sıra 15 Temmuz’a özel hazırladığı kitapçığı da ücretsiz olarak dağıttı.

Güne Bakış Haber Merkezi-İHA

 

Bu Habere de Bakın

Kaçak akaryakıt ele geçirildi

Adıyaman İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri kaçak akaryakıt ele …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir