Bu bina çürümeye terk ediliyor

13 Ocak 2017 Cuma, 08:55

Yurt eksikliği var, kamu kurumları kirada geziyor ama

Bu bina çürümeye terk ediliyor

 

15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra el konulan birçok yurt ve okuldan birisi de, Adıyaman Altınşehir Mahallesinde bulunan Mehmet Sertkaya öğrenci yurdu binasıydı. Diğer binalar başta Milli Eğitim olmak üzere devredilirken, bu bina atıl halde duruyor, öğrenciler yurt, kurumlarsa kirada geziyor.

Fetullahçı Terör Örgütüne ait olan Mehmet Sertkaya Öğrenci Yurdu, Fetö’nün hain darbe girişiminden sonra boşaltılan yurtlardan birisi. Ancak nedense bu yurt ne Milli Eğitime devredildi, ne de kredi yurtlar kurumuna.

Hem kredi yurtlar kurumunda hem de milli eğitimde öğrenci yurdu eksikliği varken, bu binanın atıl halde bırakılmasına anlam verilemiyor.

Kamu kurumu olacak kapasitede olan yurt, kirada gezen kamu kurumlarına tahsisi de mümkünken, böyle bir adım atılmaması da anlaşılamıyor.

Adıyaman’da Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, İşkur İl Müdürlüğü başta olmak üzere birçok kurum, kirada geziyor, devletin geliri kiraya harcanıyor. Bu binanın yurt veya kamu kurumu binası olarak kullanılması bekleniyor.

 

FETÖ Okullarına 15 Temmuz Şehitlerinin Adı Verildi

Adıyaman’da FETÖ’ye ait okullara el konulmasının ardından okullara 15 Temmuz şehitlerinin isimleri verilmişti. 15 Temmuz Darbe Girişimi sonrasında Fethullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) ait okullar kapatılarak, el konulmuştu.

Adıyaman’da FETÖ’ye ait İkbal Anaokulu, İkbal Ortaokulu, İkbal Lisesi ve İkbal Sağlık Meslek Lisesi’nin Milli Eğitim Müdürlüğü’ne devredilmesinin ardından okullarda hummalı bir çalışma başlatıldı ve eğitime başlandı.

FETÖ’ye ait olan okullara 15 Temmuz Şehitlerinin isimleri verildi. 16 yaşında Vatan Caddesi’nde şehit düşen Engin Dilbaç’ın ismi anaokuluna, Genel Kurmay Kavşağı’nda damadı ile birlikte şehit düşen Necati Sayın’ın ismi liseye, Ankara’da şehit düşen Fazıl Gürs’ün ismi ortaokula verildi. Okulların ismi Şehit Engin Tilbaç Anaokulu, Şehit Fazıl Gürs İmam Hatip Ortaokulu, Şehit Necati Sayın Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak değiştirildi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz