Adıyaman

Bin 400 Kişi İstihdam Edilecek

İşkur Önünde Başvuru Kuyruğu

Bin 400 Kişi İstihdam Edilecek

 

Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünce Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında 1.400 kişinin istihdam edileceğini açıkladı. Açıklamanın ardından, Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında çalışmak isteyen vatandaşlar İşkur Müdürlüğü önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

“Çevre temizliği”, “Kamusal altyapının yenilenmesi” ve “Okulların sınıf ve çevre temizliği” konularında; Adıyaman Belediyesi, İl Özel İdaresi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe ve Belde Belediyeleri ile imzalanan protokollerle toplam 25 adet projede 1.400 kişinin 15 Ekim 2015 tarihinden 15 Haziran 2016 tarihine kadar istihdam edileceğini açıklayan Vali Mahmut Demirtaş, “Toplum Yararına Çalışma programı kapsamında başvuruların 29 Eylül 2015 Salı günü başladığını İl Merkezindeki projeler için; Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünde, İlçelerdeki projelere; İlçe Belediyelerindeki İŞKUR Hizmet Noktalarında, Beldelerdeki projelere de; Belde Belediyelerindeki İŞKUR Hizmet Noktalarında, 28 Eylül-07 Ekim 2015 tarihleri arasında hafta içi mesai saatlerinde başvuru alınacaktır. Ayrıca İnternet üzerinden (www.iskur.gov.tr) belirtilen tarihler arasında günün 24 saati bireysel başvuru yapılabilecektir.

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğünce yapılan mevzuat değişikliği gereğince, istihdamında güçlük çekilen gruplara öncelik verileceğini kaydeden Vali Demirtaş,” Kadınlar, 35 yaş üstü bireyler, Engelliler, Eski hükümlüler, Terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralananlar; “birinci liste”, bunların dışında kalanlar “ikinci liste” olacak şekilde tasnif edilecek ve katılımcılar öncelikle “birinci liste”den seçilecektir.  Programla ilgili ayrıntılı bilgiye Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğümüzden ulaşılabilecektir” dedi.

 

İşkur Önünde Başvuru Kuyruğu

Adıyaman’da Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında çalışmak isteyen vatandaşlar İşkur Müdürlüğü önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünce Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında çeşitli işlerde çalıştırılmak üzere 1.400 kişi istihdam edilecek. Vatandaşlar bu program kapsamında çalışmak için sabahın erken saatlerinden itibaren İşkur Adıyaman Müdürlüğü önünde uzun kuyruklar oluşturdu. İşkur’a başvuruda bulunan vatandaşlar, çevre temizliği, kamusal altyapının yenilenmesi ve okulların sınıf ve çevre temizliğinde çalışacak. İşçilerin Adıyaman Belediyesi, İl Özel İdaresi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe ve Belde Belediyeleri’nde çalışacağı öğrenildi.

Sekiz ay istihdam edilecek olan işçiler il merkezindeki projeler için, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünde, ilçelerdeki projelere; ilçe belediyelerindeki İşkur hizmet noktalarında, beldelerdeki projelere de, belde Belediyelerindeki İşkur hizmet noktalarında, 28 Eylül-07 Ekim 2015 tarihleri arasında hafta içi mesai saatlerinde başvuru yapılacak.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı