Bilim, Kültür ve Sanat Sempozyumu Başlıyor

02 Nisan 2015 Perşembe, 09:23

Adıyaman Üniversitesi’nde İki Gün Süreli Sempozyum Var

Bilim, Kültür ve Sanat Sempozyumu Başlıyor

 

Adıyaman Üniversitesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen “Adıyaman Üniversitesi Bilim, Kültür ve Sanat Sempozyumu” bugün başlıyor, yarın da devam edecek.

Sempozyumda Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler, Eğitim Bilimleri, Güzel Sanatlar ve Sağlık Bilimleri alanlarında Akademik personel tarafından bildirili oturumlar, paneller, öğrenciler ile MEB öğrencilerine deneysel sunumlar ve çeşitli sanatsal etkinlikler yapılacak.

Sempozyum Fen, Sosyal, Eğitim ve Sağlık Bilimleri alanlarında Adıyaman Üniversitesinde yapılan ve yapılması düşünülen araştırmaların sunulması, tartışılması, bu konularda gelişmelerin paylaşımı ve üniversitenin bilimsel, sanatsal ve kültürel faaliyetlerinin tanıtılmasını amaçlanıyor.

Ayrıca hem ulusal hem de uluslararası alanda birbirlerinden farklı deneyim ve birikimlere sahip Bilim İnsanlarının çalışmalarının Adıyaman ili ile tanıştırılması hedeflenmesinin yanı sıra bilgi-fikir paylaşımı ve Adıyaman ili hakkında planlanan proje sunumları, toplumsal, kültürel ve sanatsal faaliyetler düzenlenecek.

Adıyaman Üniversitesinden yapılan açıklamada, ücretsiz olan ve sempozyuma tüm Adıyamanlı vatandaşların davetli olduğu da belirtildi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz