Adıyaman

Beton Mikserleri Patlatılmak İstendi

Olayın Terörle İlgilisi Olmadığı Sanılıyor

Beton Mikserleri Patlatılmak İstendi

 

Kükürt Ve Mazotla Kurulan Düzeneği Çalışanlar Fark Etti. Bölgede Bulunan Şüpheli Paket Boş Çıktı.

Adıyaman’da bir kum ocağındaki beton mikserleri, aralarına kurulan düzenekle patlatılmak istendi. Olayın terörle ilgili olmadığı sanılırken, bölgede bulunan şüpheli paket ise boş çıktı.

Edinilen bilgiye göre, Adıyaman-Kahta karayolu üzerinde Kuruçay’da bulunan kum ocağında bomba paniği yaşandı. Kum ocağında bulunan 7 adet beton mikserinin altına kükürt ve mazot döken ve bunların birbirleriyle bağlantısını kuran kişi veya kişiler, araçların yanında bulunan beton pompasına şüpheli paket bıraktı.

Kum ocağı çalışanlarının kükürt ve mazot döküldüğünü fark etmesi üzerine durum jandarma ekiplerine bildirildi. Jandarma ekipleri olay yerine gelerek, itfaiye, UMKE ve Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ekipleri ile bomba imha uzmanları çağrıldı. Uzman ekipler inceleme yaparken, beton pampasının motor kısmına şüpheli paket bırakıldığı fark edildi. Bunun üzerine 7 adet beton mikseri, beton pompasının yanından uzaklaştırıldı.

Çevrede geniş güvenlik önlemi alınarak, şüpheli pakete fünye yerleştirildi. Kontrollü yapılan patlatmada şüpheli paket boş çıktı. Paketin boş çıkması üzerine rahat bir nefes alınırken, ekipler kükürt ve mazotla araçları yakmak isteyen kişi veya kişilerle ilgili çalışma başlattı. Yetkililer olayın terörle ilgili olma ihtimalinin düşük olduğunu, kişisel sebeplerden dolayı bu olayın gerçekleşmiş olabileceğini vurguladılar.

İş yeri sahibi Abuzer Arslan, “Sabah araçlara arasına mazotla ve bilinmeyen madde koymuşlar. Ayrıca bir paket bırakmışlar. Biz durumu ihbar ettik. Geldiler fünye ile patlattılar önemli bir şey yok. Şüphelendiğimiz kimse yok” dedi.  Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı