Adıyaman

Beşpınar’a Yeşil Vadi Örneği

Şahinbey, Adıyaman’a Örnek Oldu

Beşpınar’a Yeşil Vadi Örneği

 

Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Adıyaman’da yapılmakta olan Beşpınar projesinin en güzel şekilde bitirilerek vatandaşların hizmetine sunulması için inceleme ve araştırmalarına devam ediyor.

Vali Yardımcısı Murat Süzen ve İl Özel İdaresi mühendisleri ile birlikte Gaziantep’e giderek Şahinbey Belediyesi’nin uyguladığı Beşpınar Projesine benzer bir proje olan Yeşil Vadi Projesini Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ve Belediye Başkan Yardımcısı Osman Durna ile birlikte gezdi. Demirtaş, Yeşil Vadi Projesi içerisinde yer alan sosyal donatıları gezip, projenin uygulama aşamaları hakkında bilgiler aldı.

Şahinbey Belediyesi’nin hayata geçirdiği Yeşil Vadi Projesi’nden övgüyle bahseden Demirtaş, “Bizler Adıyaman’da bu projeye benzer bir proje olan Beşpınar Vadisi Projesi’ne başladık. Şu anda projede önemli aşamalar kaydettik. Adıyaman’ın vizyonunu değiştirecek Beşpınar projesini sosyal anlamda daha da zenginleştirmek amacıyla güzel örnekleri görmek gerekiyordu. Bu nedenle bugün Gaziantep ilimize gelerek Şahinbey Belediyesi’nin hayata geçirdiği Yeşil Vadi ile diğer projeleri inceledik. Her türlü sosyal donatısıyla muhteşem ve örnek bir proje olmuş. Böyle başarılı çalışmalara imza atan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ve ekibini tebrik ediyorum. Buradaki model uygulamaları gördükten sonra projemizi tekrar gözden geçirerek yapacağımız yeniliklerle Beşpınar Vadisine çok daha güzellik katacağız” diye konuştu.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu