Adıyaman

Beşpınar’a Reklam Dopingi

Gençlik ve Spor İçin 2.6 Milyon TL Reklam Desteği

Beşpınar’a Reklam Dopingi

 

İl Özel İdaresi tarafından yapımı devam eden Beşpınar Mesire Alanının devamı olan Spor Kompleksleri projesi için Ödenek Dopingi. AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, Adıyaman’a gençlik ve spor için 2 milyon 661 bin TL ödenek aktarıldığı müjdesini verdi.

Adıyamanlıların sosyal ve kültürel ihtiyaçlarına cevap verecek olan Beşpınar Mesire alanına spor kompleksi ve çevre düzenlemesi yapılması amacıyla Spor Toto Teşkilat Başkanlığından büyük bir destek geldi.

Adıyaman Valiliği İl Özel İdaresi koordinesinde yürütülen Beşpınar Rekreasyon Projesinin çevre düzenleme işinin yaptırılabilmesi ve bu alanın bir an önce vatandaşların hizmetine sunulması amacıyla Spor Toto Teşkilat Başkanlığı tarafından Adıyaman Valiliği İl Özel İdaresi hesabına 2 Milyon 661 Bin 38 TL aktarılacak.

Beşpınar Mesire alanına reklam karşılığı aktarılacak 2 Milyon 661 Bin TL’nin protokolü, Ankara’da Spor Toto Teşkilatı Başkanlığı hizmet binasında Teşkilat Başkanı Mehmet Kasapoğlu ile Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş arasından imzalandı. İmzalanan protokol ile Adıyamanlıların sosyal, kültürel, spor ve sanat ihtiyaçlarına cevap verecek olan Beşpınar Mesire Alanının bir önce hizmete sunulması hedefleniyor.

Gerçekleştirilen protokol imza töreninde AK Parti Grup Başkan Vekili ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın ile Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu’da hazır bulundu.

Protokol imza töreninde konuşan Vali Mahmut Demirtaş, Spor Toto Teşkilatımız daha öncede çocuklarımızın daha iyi şartlarda eğitim almalarını sağlamak amacıyla Adıyaman’da eğitime verdiği destekle 26 okulun bakım ve onarımını üstlenmişti. Bugünde Valiliğimiz İl Özel İdaresi Koordinesinde yürütülen Beşpınar projesi içerinde yer alacak spor kompleksinin yapılması amacıyla reklam karşılığı 2 Milyon 661 Bin TL aktarmışlardır. İlimize verdikleri destekleten ötürü Gençlik ve Spor Bakanımıza, Spor Toto Teşkilatına ve sayın Başkanına teşekkür ediyorum. Bu protokol ile Adıyamanlı vatandaşlarımızın hafta sonları aileleri ile birlikte zaman geçirebilecekleri ve dinlenebilecekleri Beşpınar mesire alanına bir spor kompleksi yaparak çevre düzenleme işini yapacağız. Projenin ilimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

 

Adıyaman, her şeyin en iyisine layıktır

AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, Adıyaman’ın her şeyin en iyisine layık olduğunu vurgulayarak, “Her şeyin en iyisine layık olan Adıyamanlı hemşerilerimizin istifade edebilmesi, özellikle gençlerimizin sportif ve kültürel faaliyetlerden en üst düzeyde ve en modern şartlarda yararlanabilmesi için Gençlik ve Spor Bakanlığı ve teşkilatlarında ilimiz için takiplerimiz ve çalışmalarımız aktif bir şekilde devam etmektedir” dedi.

Aydın, bugüne kadar gençlerin sportif ve kültürel faaliyetleri için Adıyaman’da Cumhuriyet tarihinde görülmemiş yatırım ve hizmetlere AK Parti Hükümetinin imza attığını vurgulayarak, Adıyaman’a yapılan son yatırımlarla Adıyamanlıların gönlünde taht kurduğunu dile getirdi.

Aydın konuyla ilgili açıklamasında, “Son olarak; Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Toto Teşkilatı nezdinde yaptığımız çalışmalar ve takiplerimiz neticesinde, Spor Toto Teşkilatı tarafından Adıyaman’ımıza yapılan kaynak aktarımı ile bir büyük hizmetin daha verilmesinin kıvancını yaşıyoruz. Spor Toto Teşkilatı Başkanlığına, Valimiz ve Belediye Başkanımız ile gerçekleştirdiğimiz ziyaretimiz sonucunda; Ziyaret çayı mevkiine spor kompleksi ve çevre düzenlemesi yapılması amacıyla Adıyaman İl Özel İdaresi’ne 2 Milyon 661 Bin TL ödeme yapılması kararını Teşkilat Başkanlığı’ndan almış bulunmaktayız. AK Parti iktidarı ile ilimiz her alanda olduğu gibi Gençlik ve Spor alanında da pek çok hizmet almaya devam etmektedir. Şimdiden bu önemli hizmetlerin Adıyaman’ımıza ve hemşerilerimize hayırlara vesile olmasını dilerim.

İlimize yatırım için gelen bu ciddi meblağ için başta Başbakanımız Sayın Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu olmak üzere, Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Çağatay Kılıç, Spor Toto Teşkilat Başkanı Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, milletvekillerimiz, Adıyaman Valimiz Sayın Mahmut Demirtaş, Adıyaman Belediye Başkanımız Sayın Hüsrev Kutlu, teşkilatımız ve emeği geçen herkese şükranlarımı sunar, tekrar hayırlara vesile olmasını temenni ederim” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu