Beşpınar Sultan Sarayı Hizmete Açıldı

25 Mayıs 2015 Pazartesi, 09:35

Beşpınar Sultan Sarayı Hizmete Açıldı

 

Adıyaman Valiliği İl Özel İdare Müdürlüğü tarafından uygulanan Beşpınar Mesire Alanı Rekreasyon Projesi kapsamında yapılan yeni sosyal tesis törenle hizmete açıldı.  Adıyaman Valiliği İl Özel İdaresi tarafından Beşpınar Vadisi’nde uygulanan rekreasyon projesi ile ziyaret çayının çehresi değişiyor.

Adıyaman’da sosyal ve kültürel ihtiyaçlarına cevap verecek olan Beşpınar Mesire Alanı Rekreasyon Projesi kapsamında eski sosyal tesisin yerine yapılan yeni taş yapı düzenlenen tören ile açıldı. Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Uslu, Emniyet Müdürü Fikret Salmaner tarafından açılış kurdelesi kesildi.

İhalesi yapılarak teslim edilen sosyal tesisin hizmete açılmasıyla vatandaşlar dinlenmek için yeni bir mekana daha kavuştu. Sultan Sarayı ismi verilen sosyal tesis hafta içi ve hafta sonu vatandaşlara hizmet verecek.

Aynı anda 600 kişinin yemek yiyeceği lokanta, çay bahçesi, cafeterya, pastane gibi hizmetleri verecek olan sosyal tesiste oda lokanta denilen 8-10 kişilik özel odalar yer alıyor.

Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, projenin hızlı bir şekilde ilerlediğini ifade ederek, “Proje, Ziyaret Çayı ile Kuruçay arasındaki 1 milyon 300 bin metrekarelik alanı kapsıyor. Proje içerisinde bulunan Ziyaret ve Kuruçay’da toplam 2000 metre trapez kesitli harçlı pere kaplama, 5 adet tertip bendi, 5 adet kontür seti ve yaya geçitleri için köprüler yapılacak. Adıyaman’a nefes aldıracak devasa projenin hayata geçirilmesi ile birlikte Adıyaman’ın yerel ve kültürel zenginliklerini yaşatacak, koruyacak, geliştirecek ve bu güzelliklerle birlikte, Adıyaman halkının sosyal, kültürel ve sportif ihtiyaçlarına cevap verecek. Proje içerisinde piknik alanları ve spor kompleksi, küçük çaplı bir hayvanat bahçesi ve at binme parkurları, hobi bahçeleri, meyve bahçeleri, doğal malzemenin kullanıldığı patika yollar ve bisiklet yolu, şelaleler, yapay göletler, projenin belirli noktalarında homojen olarak dağıtılmış araç yolu ve araç otoparkları, Adıyaman’a özgü tarihi kültürel değerlerinin sergileneceği alanlar, Adıyaman’ın tarihine dair heykellerin yaptırılacağı ortamlar, açık hava sineması, belirli noktalarda spor egzersizleri için kondisyon aletlerinin bulunduğu alanlar olacak” dedi.

 

Ziyaret Çayı’nın Çehresi Değişiyor

Adıyaman Valiliği İl Özel İdaresi tarafından Beşpınar Vadisi’nde uygulanan rekreasyon projesi ile ziyaret çayının çehresi değişiyor.

Adıyamanlı vatandaşların sosyal ve kültürel ihtiyaçlarına cevap verecek Beşpınar Vadisi projesi etap etap hizmete sunuluyor. Vali Mahmut Demirtaş, Beşpınar projesinin uygulandığı ziyaret çayına giderek, proje kapsamında yapılan trapez kanallarını inceledi.

Etap etap hizmete sunulan Beşpınar projesi ile Adıyaman’da farklı bir yaşam alanı oluşturmayı hedeflediklerini belirten Vali Demirtaş, “Bu proje çok büyük bir proje. Bu projenin içerisinde halkımızın sosyal ve kültürel ihtiyaçlarına cevap verebilecek her türlü sosyal donatı mevcut. Proje kapsamında, 3 dönümlük bir alan üzerine küçük yapay bir gölet oluşturacağız. Bu göletin içerisine balık çeşitleri bırakacağız ve insanlarımıza oltalarıyla balık yakalama keyfi yaşatacağız. Bu sayede vatandaşlarımız bir taraftan çeşitli spor ihtiyaçlarını karşılarken, diğer yandan da doğa ile baş başa kalarak yeşil alan içerisinde aileleriyle eğlenme imkânı bulacak. Çalışmalarımız seri bir şekilde devam ediyor. Bütün çalışmalarımızı insanlarımızın huzuru ve mutluluğu üzerine yürütüyoruz” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz