Adıyaman

Beşpınar Farklı Ağaç Türleriyle Yeşillendiriliyor

Beşpınar Farklı Ağaç Türleriyle Yeşillendiriliyor

 

Adıyaman Valiliği tarafından hayata geçirilerek Vali Mahmut Demirtaş’ın bizzat ilgilendiği Beşpınar Projesi kapsamında farklı ağaç türleri ile yeşillendirme çalışmaları başlatıldı.

Farklı ağaç çeşitleri ve eşsiz güzellikteki geniş yeşil alanıyla önümüzdeki günlerde adından söz ettirecek Beşpınar Projesi’nin uygulandığı alanda doğayla uyumlu ağaçlar toprakla buluşturuluyor.

Vali Mahmut Demirtaş, ilkbaharla birlikte bu alanda dikilen ağaçların çiçek açmasıyla Adıyaman’ın bambaşka bir güzelliğe bürüneceğini kaydetti.

Beşpınar projesinde çalışmaların hızla devam ettiğini söyleyen Vali Mahmut Demirtaş, “Bu alan ağaç ve çiçek dikimlerinden sonra daha güzel bir görünüm alacak. Rekreasyon alanına çınar, ıhlamur, at kestanesi, dişbudak, süs kirazı, süs eriği, sosfora, iğde, erguvan, oya, toros sediri, mazı, leylandi, dişbudak, akasya, ligustrum, at kestanesi, tesbih, karaağaç ve katalpa olmak üzere 4 bin 829 adet ibreli, 3 bin 780 adet yapraklı ve 16 bin 997 adet çalı, sarmaşık ve mevsimlik çiçek dikimi yapacağız. Şimdiye kadar çeşitli türlerden bin 300 adet ağaç dikimi gerçekleştirdik. Bu ağaçlarla Beşpınar çeşitli bitki türleriyle zengin ve doğal bir görünüme sahip olacak. Böylece yeşil bir Adıyaman’a doğanın her renginden ayrı bir güzellik katıp, halkımızın göz zevkine sunacağız. Her türlü sosyal donatıya sahip bu proje tamamlandığında Adıyamanlı vatandaşlarımız, yeşil alanların içerisinde hem piknik yapabilecek hem de kentin boğucu ve yorucu atmosferinden uzaklaşma imkânı bulacaktır” diye konuştu.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu