Son Dakika
18 Temmuz 2018 Çarşamba

Belediyenin Ramazan Etkinlikleri Başladı

20 Haziran 2015 Cumartesi, 09:53

Ramazan Etkinliği İsim Değiştirdi

Belediyenin Ramazan Etkinlikleri Başladı

 

Adıyaman Belediyesinin ‘Hısn-ı Mansur’da Ramazan Akşamları adıyla düzenlediği Ramazan etkinliklerinin ilki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi İmam Hatibi Mehmet Bilir’in Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği ‘Hısn-ı Mansur’da Ramazan Akşamları’ Ramazan etkinliklerine; Vali Mahmut Demirtaş, Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, Jandarma Garnizon Komutanı Albay İbrahim Koyuer, Vali Yardımcısı Yunus Emre Altıner, Emniyet Müdürü Fikret Salmaner, İl Müftüsü Mehmet Ali Öztürkçü ve çok sayıda konuk katıldı.

'HISN-I MANSUR'DA RAMAZAN AKŞAMLARI  BAŞLADIGrup Nur Geylani ilahi gurubunun ilahilerini seslendirmelerinin ardından İl Müftüsü Mehmet Ali Kürkçü, yaptığı açış konuşmasında, “Ramazan’ı şerif, Müslümanların rahmet, merhamet, hayır yapma duygularının ön plana çıktığı çok mübarek aydır. Bu ayda yapılan ibadetlerin faziletleri, üstünlükleri diğer ayların kinden daha fazladır”  dedi.

Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu ise yaptığı selamlama konuşmasında, Ramazan ayının ve birlik beraberliğin önemine dikkat çekerek Cumhurbaşkanlığı Külliyesi İmam Hatibi Mehmet Bilir’e teşekkür etti.

Kuran-ı Kerim tilavetiyle Adıyamanlıları mest eden İmam Hatip Mehmet Bilir, “Adıyaman’a daha önce birçok kez geldim. Adıyaman’da Kuran ziyafetlerine her zaman güzel katılım oluyor. Okuyucu Kuran okurken güzel bir teveccüh gösteriyorlar. Bu da dinleyicilerin Kuran-ı sevdiğine işarettir. Bütün aylar hayırlıdır, ancak yılın en hayırlısı Ramazan ayıdır. Bu ayda kuran nazil olmuştur. Bu ayda öyle bir gece vardır ki bin aydan daha hayırlıdır. O yüzden bu bir fırsattır. Fırsatın kazası olmaz. Böyle güzel bir misafir gelmişken güzel ağırlamak gereklidir. Rabbim hakkını verenlerden bilenlerden eylesin bizleri” diye konuştu.

Kuran-ı Kerim Tilaveti, Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu ve Ahmet Doğan hocanın, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi İmam Hatibi Mehmet Bilir’e teşekkür plaketi sunmasıyla son buldu.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz