Son Dakika
20 Temmuz 2018 Cuma

Belediyeden ramazan etkinliği

09 Haziran 2016 Perşembe, 08:47

Belediyeden ramazan etkinliği

 

Adıyaman Belediyesi tarafından Ramazan ayı dolayısıyla gerçekleştirilen ‘Hısn-ı Mansur’da Ramazan Akşamları’ programları başladı.

11 Ayın Sultanı Ramazan ayı dolayısıyla bu yıl birbirinden güzel programlar hazırlayan Adıyaman Belediyesi’nin ‘Hısn-ı Mansur’da Ramazan Akşamları’ isimli etkinlikleri Adıyamanlılardan ilgi gördü.

Demokrasi Parkı’nda gerçekleştirilen ilk iki günkü etkinliklere katılan davetlilere eski Ramazanlar hatırlatıldı. Çocuklar için birbirinden farklı etkinliklerin gerçekleştirildiği, Ramazan sokağında eski Ramazanlardan kalma ürünlerin satıldığı ‘Hısn-ı Mansur’da Ramazan Akşamları’ programının ilk günü Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu ve İl Müftüsü M. Ali Öztürkçü’nün konuşmaları ile başladı. İlk gün programında Kur’an-ı Kerim tilaveti ve Grup Ravza tarafından verilen ilahi konseri ile doyumsuz bir gece yaşayan Adıyamanlılar, ikinci gün ise Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu tarafından verilen Hammamizade İsmail Dede Efendinin Saba Makamındaki Mevlevi Ayin-i Şerifi büyük ilgi gördü.

Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu tarafından düzenlenen programa Vali Mahmut Demirtaş, AK Parti milletvekili İ. Halil Fırat. Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, AK Parti İl Başkanı Abdurrahman Dimez, TP Adıyaman Bölge Müdürü Salih Bütün ve çok sayıda davetli katıldı.

Program sonunda Vali Mahmut Demirtaş, Konya Tasavvuf Müziği Topluluğu adına şef Yusuf Kaya’ya hediye takdim etti.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz