Adıyaman

Belediyeden kışa hazırlık çalışması

Belediyeden kışa hazırlık çalışması

 

Adıyaman Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü, şehir genelinde kış mevsimine hazırlık çalışmaları yaptı.

Havaların soğuması ile birlikte rutin çalışmaların yanında kış hazırlıklarını da sürdüren Adıyaman Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü (ASKİM) ekipleri, şehir genelinde bakım çalışmalarını tamamladı.

Kış mevsimi boyunca altyapı sorunlarını minimuma indirmek için gerekli çalışmaları yaptıklarını söyleyen Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü yetkilileri, “ASKİM olarak kış hazırlıklarını büyük ölçüde tamamladık. İki ekibimiz sadece bu sene yatırım programına dahil edilen yağmur suyu hatlarının ızgaraları için çalışıyor. Mesela, Park Hospital’in çevresi kısmi olarak bitti, ancak kalan kısmı tamamlamak için yağışları bekliyoruz. Ak Konutların yanında yeni yapılan kavşakta da ızgara çalışmalarımız devam ediyor. Yine aynı bölgede döşediğimiz altyapının yüzeysel beslemeleri yapılıyor. Yine Temizlik İşleri Müdürlüğümüzden gelen arkadaşlarımızla birlikte şehir merkezinde ve şehrin muhtelif yerlerindeki ızgaralarda temizlik çalışmamız da rutin olarak devam ediyor. Bunların yanında kış öncesi yeni dökülen asfaltlarda baca çalışmalarımız sürüyor.

Özellikle Sümerevler, Alitaşı ve Bahçelievler Mahallelerinde yaklaşık bir aydır kış öncesi bacaların yeryüzüne yükseltilmesi çalışmalar devam ediyor. Bundaki amacımız, olası bir aksilikte direk müdahale şansının oluşabilmesi. Şiddetli bir yağmura karşı ise dağdan gelen yağmur suyunu Eğriçayı’na taşıması için daha önce şehrin kuzey kısmında tarlaların ortasında açtığımız trapez kanalın temizliğini de yaptık. Bulvardaki yağmur suyu menfezleri Karayollarına ait olmasına rağmen biz de kanal olarak kullandığımız için buralardaki baksları temizliğini de biz yapacağız. İçme suyu anlamında da, yol boyunca isale hatlarımızdaki kaptajların bakımı yapıldı. Bunların dışında da bizim asıl işimiz yağmurlar yağmaya başladıktan sonra başlıyor” ifadeleri kullanıldı.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu