Adıyaman

Belediyeden Kavşak Çalışması

Adıyaman’da ulaşım ağını geliştirmek için Adıyaman Belediyesi, iki önemli noktada kavşak çalışmalarına başladı. Adıyaman’ın en önemli sorunlarından bir tanesi olarak gösterilen trafik sorununu çözmek için yeni yollar açıp, mevcut yolları genişleten Adıyaman Belediyesi, şimdide iki önemli noktada kavşak çalışmalarına başladı.

İlki, uzun zamandır planlanan ancak Dr. Süleyman Kılınç’ın göreve gelmesi ile kısa süre içerisinde genişletilerek kullanıma açılan Karapınar Mahallesi’ndeki Kemalpaşa Caddesini, Karapınar Caddesi’ne bağlayan noktada, ikincisi de sıklıkla trafik kazalarının yaşandığı Köy Hizmetleri Lokali yanındaki kısımda başlatılan kavşak çalışmalarıyla ilgili bilgi veren yetkililer, her iki kavşağı da kısa süre içerisinde hizmete açmayı planladıklarını dile getirdi.

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Karapınar Mahallesi’nde sürdürülen çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkan Yardımcıları Ramazan Oruç ile Mithat Töken sorumlulardan bilgi aldı.

Kavşağın tamamlanması ile buradaki trafik akışının daha rahat bir hal alacağını söyleyen yetkililer, çalışmaları yürüten personele kolaylıklar diledi.

Kavşak çalışmalarının ikincisinin ise Yunus Emre Mahallesi sınırları içerisinde bulunan Köy Hizmetleri Lokali önünde sürdürüldüğünü dile getiren yetkililer, buradaki çalışmaların önemine dikkat çekerek, “Köy Hizmetleri Lokali önünde sık sık meydana gelen trafik kazalarının önüne geçmek için burada yol genişletme ve kavşak çalışmalarına başladık. Mahalle muhtarı ve mahalle sakinlerinin de yazılı talebi ile hızlandırılan çalışmalarımız kısa süre içerisinde tamamlanacak inşallah” şeklinde bilgi verdi.

Yunus Emre Mahallesi Muhtarı Ömer Aslan ve mahalle sakinleri ise yapılan çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getirerek, yetkililere ve ekiplere teşekkür etti.

Haber: Mehmet Celal Geyik

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu