Belediyeden Çelik’e Vefa Gecesi

08 Mayıs 2015 Cuma, 09:15

 Belediyeden Çelik’e Vefa Gecesi

 

Birçok ulusal ve yerel sanatçının bestelerini yorumladığı usta bestekâr Aziz Çelik için düzenlenen vefa gecesine, sanat camiasının yanı sıra vatandaşlar katıldı.

Adıyaman Belediyesi tarafından düzenlenen “Aziz Çelik’e Vefa Gecesi ve Adıyaman İçin Çal Galası” Adıyamanlı ses sanatçılarının ilgi odağı oldu.

TPAO Kültür Merkezi’nde düzenlenen programda “Adıyaman için Çal” singlenin slayt sunumu eşliğinde tanıtımı yapıldı. Aziz Çelik ile “Kadir Korkmaz birer selamlama konuşması yaparak, katılımcılara teşekkür ettiler. Programda, yerel sanatçılar usta bestekâr Aziz Çelik’in eserlerini okudu.

Garnizon Komutanı Yarbay İbrahim Koyuer, Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, Besni Kaymakamı Emrah Yılmaz, AK Parti Adıyaman Milletvekili Adayı İbrahim Halil Fırat, kamu kurum müdürleri, belediye meclis üyeleri, Belediye başkan yardımcıları, STK temsilcileri ile çok sayıda sanatseverin katıldığı program, gecenin geç saatlerine kadar devam etti.

Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu; “Türkmen Gelini’ isimli parçanın aslı ‘Kürdün Gelini’ şeklindedir. Bu eseri Aziz hocaya da bir kez daha teyit ettirdim. Böyle yağ gibi de gidiyor, ama parça piyasaya çıktığında TRT’den geçmediği için bunu ‘Türkmen Gelini’ yapmışız. Gelin bundan böyle bu parçayı orijinali gibi okuyalım.

Aziz hocam Türkiye’de, dünyada 60 eseri üst kurullardan geçen ender insanlardan biridir. Böyle bir geceyi düzenlemiş olmakla son derece mutluyuz. Bu organizasyonu yapan belediye çalışanlarımıza, belediye dışında emeği, katkısı olanlara teşekkür ediyorum.

Hasan Duymaz hocamız hasta olduğu için bu akşam burada bulunamadı. Ayrıca Kâhtalı Hamido bugün ağır bir ameliyat geçirdi. Cenab-ı Allah kendilerine acil şifalar versin. En kısa zamanda onlarda aramıza dönsün inşallah. Ben tekrar Aziz hocamıza teşekkür ediyorum. Adıyaman adına gurur duyuyoruz. Bu kadar güzel eseri olup da bu kadar mütevazı kalan çok az insan vardır. Aziz hocam her zaman mütevazılıkta zirvededir. Kendisini tebrik ediyorum” dedi.

Haydar Karaslan, Mahmut Karadağ, Hakan Fidan, Onur Sarıgül, Kadir Siner, İrfan Turan, Sedat Şahin, Halil Tanyıldız, Mehmet Arslan, Serhat Dağ, Mahmut Hoza, Cebrail Toprak, Mahmut Yıldırım, Aziz Taştan, Hüseyin Delibalta, Ramazan Gergerli, Ramazan Siner, Mehmet İmir, Namık Uymaz, Hüseyin Hanol gibi sanatçılar birbirinden güzel eserlerini Aziz Çelik için okuyarak, vefa gösterisinde bulundular. Sahne alan her sanatçıya plaket verilerek, ödüllendirilen etkinliğe, Şair Hasan Emre ile Salih Çakan ise şiirleriyle renk katarken, en son sahne alan ünlü sanatçı Kahtalı Mıçı de mini bir konser verdi. Program’ın sonunda protokol üyeleri ile sanatçılar sahnede toplu resim çektirdiler.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz