Son Dakika
24 Mayıs 2018 Perşembe

Belediyeden altyapı çalışması

10 Nisan 2015 Cuma, 09:47

 Belediyeden altyapı çalışması

 

Adıyaman Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü tarafından Sümerevler Mahallesi’nde altyapı çalışmaları yapılıyor.

Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü ekiplerince yürütülen ve Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu’nun yakından takip ettiği altyapı faaliyetleri, Sümerevler Mahallesi eski Besni Caddesi’nde sürdürülüyor. Bölgedeki altyapı sorununun giderilmesi için yürütülen çalışmalar kapsamında bir yandan iş makineleriyle kazı işlemleri yapılırken, diğer yandan buhar körlü entegre contalı beton borularla ana hat şebekesi oluşturuluyor.

Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; “Eski Besni Caddesi’nin altyapısını yeniyoruz. Buradaki eski hattımız bundan 20 yıl önce 300’lük borularla döşenmiş ve günümüzde artık yetersiz kalıyor. Bu nedenle mahallede sorunlar yaşanıyor. Sorunlara son vermek amacıyla buraya 600’lük borularla yeni bir kanalizasyon taşıyıcı kolektör hattı döşüyoruz. Çalışmalarımızın tamamlanmasıyla birlikte, yapımına devam edilen yeni Eğriçayı köprüsü girişinden Alitaşı deresine kadar bu bölgenin kanalizasyon şebekesi yenilenecek” şeklinde bilgi verildi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
%d blogcu bunu beğendi: